Najlepiej płatne zawody, czyli w jakiej pracy zarobisz najwięcej?

najlepiej płatne zawody

Jakie są najlepiej płatne zawody? Podpowiadamy, w jakiej branży zarobicie najwięcej! Zdradzimy najlepiej płatne zawody w Polsce, a nawet najlepiej płatne zawody… bez studiów. Dowiedzcie się, jak musicie pokierować swoją karierą, żeby dobrze na tym wyjść.

Najlepiej płatne zawody 2020: w jakich branżach zarabia się najwięcej?

Jakie są najlepiej płatne zawody? Warto wiedzieć, jak pokierować swoją karierą, aby nie musieć obawiać się o przyszłość w niepewnych czasach. Zmiana zawodu na jeden z lepiej płatnych wcale nie musi oznaczać potrzeby kończenia dodatkowych studiów, czy też drastycznej zmiany branży. 

Wystarczy wiedzieć, gdzie możecie zarobić dobrze i jak zapewnić sobie stabilne zatrudnienie. Pracownicy których branż nie muszą się więc obawiać zwolnień, czy redukcji pensji? W Polsce od lat są to przedstawiciele branż takich jak IT, marketing, czy bankowość. 

Podobnie wygląda to w skali globalnej, gdzie według badań do najlepiej zarabiających pracowników należą m.in. programiści, piloci samolotów, lekarze, a także prawnicy korporacyjni i analitycy finansowi. Ciekawi, ile się zarabia na takich stanowiskach? Łatwo to sprawdzić – pomoże Wam kalkulator wynagrodzeń 2020, który oblicza kwotę brutto i netto pensji.

Wbrew pozorom natomiast do najlepiej płatnych zawodów 2020 wcale nie należy samodzielny przedsiębiorca. Właściciele firm często muszą borykać się ze skutkami kryzysu gospodarczego, spowodowanego następstwami pandemii, a także ponoszą dużą odpowiedzialność – zarówno finansową, jak i za swoich pracowników. 

Choć historii firm działających z sukcesem także nie brakuje, do otwarcia własnego biznesu warto więc podejść ze szczególną ostrożnością. 

Najlepiej płatne zawody w Polsce

Do najlepiej płatnych zawodów w Polsce, jak wspominaliśmy wyżej, należą z pewnością ten programisty, a także radca prawny. Ten ostatni może liczyć na miesięczne wynagrodzenie rzędu nawet 21,3 tys. zł brutto! Oferty pracy dla prawników i magików komputerowych zawsze się znajdą – wystarczy zajrzeć na portal z ogłoszeniami.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę Sedlak&Sedlak, kolejnym świetnie opłacanym zawodem jest główny mechanik. Jeśli Wasze dzieci zastanawiają się, jaką uczelnię wybrać, stanowczo zacznijcie namawiać ich na ukończenie technicznego kierunku studiów! Ich przyszłe zarobki mogą plasować się nawet na poziomie ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie!

Już dawno temu skończyliście edukację, a pieniądze przydałyby się Wam “od zaraz”?Jeśli macie smykałkę do handlu, warto rozważyć także ścieżkę kariery przedstawiciela handlowego w branży technicznej. Najlepsi w tym zawodzie zarabiają nawet 18,5 tys. zł miesięcznie!

Jakie jeszcze są najlepiej płatne zawody w 2020 roku w Polsce?

  • Inżynier produktu (18,2 tys. zł)
  • Analityk sprzedaży (17,9 tys. zł)
  • Specjalista ds. kluczowych klientów (17,7 tys. zł)
  • Inżynier testów i walidacji (17,2 tys. zł)
  • Inżynier ds. rozwoju dostawców (16,1 tys. zł)
  • Główny technolog (16 tys. zł)
  • Specjalista ds. zakupów (15,6 tys. zł)
  • Inżynier automatyk (15,3 tys. zł)
  • Analityk systemów komputerowych (15, 2 tys. zł)
  • Przedstawiciel handlowy (14,6 tys. zł)

To właśnie te zawody są nie tylko najlepiej opłacane, ale również istnieje na nie największe zapotrzebowanie na rynku.

Najlepiej płatne zawody bez studiów. Czy żeby dużo zarabiać, trzeba być wykształconym?

Większość z najlepiej płatnych zawodów wymaga posiadania kierunkowego wykształcenia. Wciąż istnieją jednak branże, w których od dyplomu ważniejsze jest Wasze doświadczenie, a także unikalne talenty.

Macie “gadane” i dobrze rozumiecie działanie technik sprzedażowych? Na powyższej liście najlepiej opłacanych zawodów w Polsce nie bez przyczyny dwukrotnie znalazł się przedstawiciel handlowy. Tu studia nie są warunkiem koniecznym, a żeby osiągnąć dobry wynik, wystarczy systematyczna praca, dobra sieć kontaktów i odrobina uroku osobistego. 

Tylko od Waszej wytrwałości zależy, czy sobie poradzicie! Przypomnimy, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, McDonald’s, nie powstałaby, gdyby nie upór nie twórców koncepcji restauracji, a właśnie jej przedstawiciela handlowego, a późniejszego CEO firmy – Raya Kroca. Tu nie ma limitów!

Na rynku bez ukończonych studiów mogą dobrze poradzić sobie także specjaliści ds. public relations. Choć w marketingu nie brakuje absolwentów humanistycznych kierunków, również Ci, którzy nie zdecydowali się na dalszą edukację, mogą tu zrobić karierę. Od czego zacząć? Dobrym pomysłem może być zapisanie się do szkoły policealnej, lub samodzielna edukacja w domu. Webinary, kursy, również te certyfikowane, specjalistyczne blogi i vlogi – nie ma opcji, żebyście nie znaleźli darmowej wiedzy, dzięki której zaczniecie w końcu lepiej zarabiać! Dalej szukacie inspiracji? Zapraszamy na forum o pracy, gdzie przeczytacie wpisy wielu osób i założycie własny wątek na temat opłacalnych zawodów i najbardziej atrakcyjnych ścieżek rozwoju.