Nextbike inauguruje sezon rowerowy w 10 miastach Polski

Nextbike
  • Od 1 marca w 10 miastach Polski wystartowały systemy rowerów publicznych Nextbike. Wśród nich znajdują się zarówno duże aglomeracje jak Warszawa czy Wrocław, jak mniejsze ośrodki miejskie korzystające z zalet mikromobilności, m.in.: Grodzisk Mazowiecki, Konin czy Koszalin.
  • Wraz ze startem sezonu w Warszawie i Wrocławiu debiutuje nowa aplikacja mobilna, a wiele lokalnych systemów i flot rowerów zostało odświeżone i unowocześnione.
  • Do dyspozycji użytkowników z 10 polskich miast dostępnych od nowego sezonu będzie ponad 6700 rowerów oraz blisko tysiąc stacji, a już od 1 kwietnia sezon rowerowy zainaugurują mieszkańcy kolejnych polskich miast.

Nextbike Nextbiike zainaugurował w 10 polskich miastach sezon rowerów miejskich. Użytkownicy w Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Koszalinie, Kołobrzegu, Tarnowie, Wolsztynie, Koninie, Grodzisku Mazowieckiem i Piasecznie, już od dziś mogą skorzystać z usług nowej generacji roweru miejskiego. Firma wraz z władzami poszczególnych miast przygotowała wiele nowości dla użytkowników, w tym nowe i odświeżone floty rowerów, nowe stacje rowerowe oraz nowe aplikacje mobilne. Na początku kwietnia sezon rowery zainauguruje w kolejnych miastach.

Nextbike zakończył ubiegły sezon rowerowy z rekordowym wynikiem niemal 8 mln wypożyczeń, co stanowiło wynik lepszy o 10 proc. względem zeszłego roku. W tym roku, spółka planuje poprawić ten wynik, a jednocześnie unowocześnić systemy wynajmu w poszczególnych miastach – Poprzedni rok był dla nas szczególny, poczyniliśmy znaczące postępy w procesie restrukturyzacyjnym firmy, a jednocześnie. osiągnęliśmy bardzo dobry wynik pod względem liczby wypożyczeń. W rekordowym dniu, 5 czerwca, wypożyczyliśmy łącznie 58 tys. pojazdów, zaś średnio każdego dnia ubiegłego roku było to prawie 30 tys. wynajmów. Na rowerach Nextbike Polacy spędzili ponad 219 mln minut, co przekłada się na ponad 400 lat ciągłego wynajmu, w trakcie których pokonali dystans ponad 33 mln kilometrów. To tak, jakby ktoś pokonał trasę wyścigu Tour de Pologne 28 tysięcy razy! – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska i dodaje: W tegorocznym sezonie nasze cele są równie ambitne, uruchamiamy w Warszawie zupełnie odmieniony system Veturilo, z nowym modelem jednośladu, nową aplikacją i nowymi stacjami rowerowymi. Dodatkowo potroiliśmy liczbę rowerów elektrycznych najnowszej generacji w ramach rozwoju elektromobilności naszej floty pojazdów do 300 sztuk. We Wrocławiu z kolei zwiększamy liczbę dostępnych rowerów o dodatkowe 100 sztuk i 10 nowych stacji. Ponadto gruntownemu odświeżeniu i przeglądowi został poddany cały sprzęt oraz flota rowerów, wymieniliśmy również okleiny na totemach. Natomiast największą zmianą dla użytkowników Wrocławskiego Roweru Miejskiego będzie nowa aplikacja mobilna – została opracowana na tym samym silniku, co aplikacja warszawskiego Veturilo.

Rowery miejskie nie tylko dla dużych miast

Systemy miejskich rowerów publicznych istnieją w Polsce już od 2008 roku, a największym z nich jest warszawski Veturilo. Jednak ich popularność nie kończy się na dużych aglomeracjach miejskich, co więcej mikromobilność mniejszych miast jest również popularna i z roku na rok się rozwija. – Bardzo nas cieszy, że możemy wspólnie z władzami samorządowymi z całej Polski rozwijać systemy rowerów publicznych. Dzięki czemu wspólnie promujemy korzystne dla nas wszystkich postawy, z jednej strony, zachęcamy do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, a z drugiej ograniczanie śladu węglowego poprzez rezygnacje z samochodów na rzecz jednośladów. Wraz ze startem nowego sezonu Nextbike przygotował dla użytkowników w 10 miastach ponad 6700 rowerów i niemal tysiąc stacji rowerowych. Dodatkowo wprowadziliśmy sporo nowości, również w mniejszych miastach, m.in. w Kołobrzegu odświeżyliśmy system wynajmu, a w Grodzisku Mazowieckim zwiększyliśmy liczbę rowerów do 132 sztuk i liczbę stacji do 16. A już od początku kwietnia sezon rowerowy rusza w kolejnych miastach. Planujemy, że w szczycie sezonu rowerowego dostępnych dla użytkowników będzie łącznie ponad 13 tys. rowerów – dodaje Tomasz Wojtkiewicz.