PayPal Here: rozwiązanie płatnicze dla małych firm

0

PayPal zaprezentował nowe rozwiązanie – PayPal Here, które umożliwia sklepom akceptowanie dowolnej formy płatności za pośrednictwem telefonu. Wystarczy zainstalować na smartfonie darmową aplikację oraz dołączyć do niego niewielki czytnik wielkości kciuka. Początkowo usługa dostępna będzie w USA, Hong Kongu, Kanadzie i Australii, ale w planach są także państwa europejskie.

BEZ TERMINALA

PayPal Here pozwala podmiotom handlowo-usługowym na przesyłanie faktur, akceptowanie kart debetowych, kredytowych, czeków lub płatności za pośrednictwem PayPal.
W zaprzyjaźnionych sklepach klient będzie mógł również zapłacić nie wyciągając portfela z kieszeni. Zapłata odbędzie się miedzy telefonem kupującego, a sprzedawcy, który obciąży profil klienta (zdjęcie konsumenta i nazwisko) z poziomu aplikacji PayPal Here.

HANDEL MOBILNY

Użytkownicy PayPal będą mogli także używać geolokalizacji I otrzymywać informację o najbliższych sklepach akceptujących PayPal Here.

PayPal zbudował swoją pozycję na współpracy z małymi sprzedawcami. Robimy to już 14 lat” – powiedział David Marcus, dyrektor mobile w PayPal. – „Dzisiaj wiemy, że szukają oni sposobu na zbliżenie się z konsumentami, którzy masowo wybierają smartfony. Chcą szybkiego dostępu do swoich pieniędzy, dobrego czytnika kart i jednej, przejrzystej struktury prowizji za transakcje. Wierzymy, że PayPal Here ma przyszłość, ponieważ udało nam się połączyć wszystkie te cechy w jednej, prostej usłudze.”

Usługa jest dostępna dla posiadaczy smartfonów iPhone, wkrótce zostanie poszerzona o wersję dla smartfonów z systemem Android.

OPŁATY

Paypal Here oferuje konkurencyjną strukturę opłat bez miesięcznego abonamentu czy opłat za wdrożenie. Sprzedawcy ponoszą opłatę w wysokości 2,7 procent za transakcję kartową bądź PayPal. Dodatkowo każdy sprzedawca otrzyma kartę debetową z szybkim dostępem do zgromadzonej gotówki oraz 1 procent zwrotu na wybrane zakupy. Aktywne używanie karty debetowej sprawia, że opłaty za akceptacje płatności spadną do 1,7 procent.

Czytaj również:  Rząd do przeróbki

BEPIECZEŃSTWO

PayPal Here posiada zaawansowany system zarządzania fraudami oraz całodobowe centrum wsparcia. PayPal posiada ponad 106 milionów użytkowników na świecie oraz 14 letnie doświadczenie w zapewnianiu bezpiecznych rozwiązań płatniczych, które pomogły rozwinąc biznes milionom sprzedawców na świecie. PayPal zamierza wprowadzić dodatkowe funkcje do usługi jeszcze w tym roku.

PayPal Here dla amerykańskich sprzedawców to:

  • Większość metod płatności: sczytanie paska magnetycznego z karty kredytowej lub debetowej, zeskanowanie karty kamerą w telefonie, ręczne wpisanie danych, czeki, faktury z poziomu aplikacji, płatności PayPal
  • Natychmiastowa akceptacja kart: ściągnij aplikację PayPal Here, zaloguj się i od razu akceptuj płatności
  • Jedna opłata: mobilna aplikacja I czytnik są darmowe, brak opłat początkowych, tylko opłata od transakcji 2,7 procent
  • Szybkie wpływy: sprzedawcy otrzymują fundusze bezpośrednio na konto PayPal niezależnie czy transakcji dokonanej online, mobilnie czy przez PayPal Here
  • Karta debetowa PayPal dla szybkiego dostępu do gotówki: z 1 procentowym zwrotem za wybrane zakupy, opłaty spadają do 1,7 procent