Płatności telefonem coraz popularniejsze – czym jest Apple Pay i jak z niego korzystać?

Apple iPhone 8

Tradycyjny portfel i gotówka to już przeszłość. Po 4 latach od oficjalnego debiutu, Apple Pay, czyli nowatorski system płatności dostępny jest również w Polsce! Co to oznacza dla użytkowników iPhone’ów? Tego dowiecie się z naszego artykułu!Apple iPhone 8

Czym jest Apple Pay?

Apple Pay to jedna z najbardziej innowacyjnych obecnie metod płatności za zakupy, dostępna wyłącznie na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS, macOS oraz watchOS (czyli iPhone, iPad, Apple Watch czy Mac). Sprawdź aktualnie dostępne urządzenia na stronie: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się płatnością telefonem. W ten sposób można szybko i bezpiecznie zapłacić za swoje zakupy niemal w każdym miejscu – w sklepach stacjonarnych, w internecie, a nawet… w aplikacjach!

Płatność telefonem z Apple Pay – korzyści

Apple Pay to minimum formalności i maksimum korzyści! Aby korzystać z tej formy płatności, nie trzeba zakładać dodatkowych kont czy wypełniać skomplikowanych formularzy, które zwykle dostępne są w sklepach internetowych. Dokonywanie opłat nigdy nie było tak szybkie, proste i bezpieczne, jak właśnie płatność telefonem za pomocą Apple Pay!

  • Pora zapomnieć o portfelu

Apple Pay działa tak, jak zwykła karta debetowa – wystarczy zbliżyć iPhone lub Apple Watch do terminala i zaakceptować transakcję. Pora więc zapomnieć o tym, by zawsze mieć przy sobie portfel czy gotówkę. Teraz robienie zakupów jest łatwiejsze!

  • Gwarancja bezpieczeństwa

Korzystanie z Apple Pay jest niezwykle proste, a dane karty zawsze pozostają bezpiecznie, ponieważ nie są udostępniane ani przechowywane na urządzeniu, z którego dokonywana jest płatność. Podczas robienia zakupów, wykorzystywany jest jedynie unikatowy i wirtualny numer.

  • Szybkie potwierdzenie transakcji

Jeśli chcesz skorzystać z Apple Pay, wystarczy, że ustawisz kod dostępu, a płatność potwierdzisz przy użyciu Touch ID lub Face ID! Płacenie za zakupy jeszcze nigdy nie było tak proste! Co więcej, jest to dużo szybsze niż tradycyjne płatności kartą debetową.

Apple Pay – konfiguracja

Aby móc cieszyć się pełnią korzyści jakie daje Apple Pay, w pierwszej kolejności należy skonfigurować usługę.

W celu dodania karty płatniczej do iPhone’a, należy:

  1. otworzyć w telefonie aplikację Wallet,
  2. kliknąć na niebieski znak „+”, który znajduje się w prawym górnym rogu,
  3. wprowadzić poufny kod zabezpieczający do swojej karty, aby uzyskać możliwość dodania karty debetowej lub kredytowej

lub

wybrać opcję „dodaj inną kartę”, a następnie zeskanować dane karty przy użyciu aparatu.

Gotowe! Płatność telefonem przy użyciu Apple Pay jest już możliwa!