Ponad tysiąc umów najmu na rynku biurowym. Duży wzrost w ostatnich dniach września

Rekord umów! Przez cały wrzesień podpisano 1034 umowy

Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD
Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD

Ostatnie dni września zaskoczyły wszystkich. W kilka dni zamknięto kolejne transakcje, a co za tym idzie możemy mówić o absolutnym rekordzie na rynku biurowym.

W sumie przez cały miesiąc zawarto 1034 umowy najmu. Jest to najwyższy wynik od początku pandemii COVID-19 – wynika z danych firmy REDD.

– Już w zeszłym tygodniu, podsumowując dane na dzień 27.09, mówiliśmy o rekordzie. Jednak ostatnie dni września były na rynku bardzo intensywne. Zamknięto kolejne transakcje i liczba umów przekroczyła tysiąc. To bardzo dobra informacja na rynku biurowym – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

Od 1 września do końca miesiąca podpisano w sumie 1034 umowy najmu. Dla porównania, w sierpniu 2021 podpisanych zostało 285 umów najmu.REDD1

– Z początkiem pandemii COVID-19 mogliśmy obserwować wyraźną zmianę trendu na rynku biurowym. Agresywny trend wzrostowy zamienił się w trend boczny. Zatem wrzesień 2021 świadczy o długo oczekiwanych pozytywnych zmianach koniunktury na polskim rynku nieruchomości biurowych – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

Mówiąc o łącznej powierzchni biurowej, która została wynajęta we wrześniu 2021, to wynosi ona – 302,396 m2 (w 1034 transakcjach).

REDD2