Pożyczkodawcy i windykatorzy rozmawiali o IT

Sniadanie w chmurze_2

Przedstawiciele kilkudziesięciu firm windykacyjnych i udzielających pożyczki spotkali się z branżą IT. Jakie technologie usprawniające kontakt
z klientami interesowały ich najbardziej? Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Śniadanie w chmurze”.

Sniadanie w chmurze_2Okazuje się, że nawet najlepszy pracownik firmy windykacyjnej traci średnio 60% czasu czekając na połączenie, a odbierane są tylko 2 połączenia na 10.

Branżowe case studies pokazują czarno na białym, że firmy windykacyjne i udzielające pożyczek widzą nad sobą szklany sufit. Polega to na tym, że efektywność pracowników ograniczają przestarzałe technologie. To tak, jakby kierowcę rajdowego wsadzić za kierownicę zwykłego auta fabrycznego – opowiada Tomasz Paprocki z firmy Focus Telecom Polska, który prowadził spotkanie razem z Andrzejem Ogonowskim z firmy SMSAPI.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kilkudziesięciu firm windykacyjnych oraz udzielających pożyczek. Jakie rozwiązania interesowały ich najbardziej? Przede wszystkim programowane wybieranie numerów (predictive dialing) oraz autoryzacja osoby dzwoniącej (polega na tym, że system automatycznie rozpoznaje klienta).

Dla pożyczkodawców kluczowa jest szybka reakcja na kontakt ze strony klienta. Ta branża bardzo dużo inwestuje w marketing, a anachroniczna technologia nie pozwala tych inwestycji skonsumować. Bez narzędzi usprawniających komunikację z klientami lub dłużnikami trudno jest konkurować na rynku – mówi Tomasz Paprocki.

Warto przy tym podkreślić, że istnieją narzędzia informatyczne dedykowane obu tym branżom. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań IT ułatwia fakt, że nie wymaga to ogromnych nakładów na sprzęt i infrastrukturę, ponieważ dostępne są w modelu cloud computing. Dlatego coraz częściej sięgają po nie również firmy średnie i małe.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Śniadanie w chmurze”. Partnerami i patronami wydarzenia byli Polski Związek Windykacji, Związek Firm Pożyczkowych, SMSAPI, Harvard Business Review Polska, Pożyczkaportal.pl i Katalog Marzeń.

 „Śniadania w chmurze” to cykl porannych warsztatów dla biznesu, podczas których prezentowane są rozwiązania IT dla firm, dostępne w modelu cloud computing. Organizatorem spotkań jest Focus Telecom Polska, firma specjalizująca się w nowych technologiach biznesowych.