Prezes Arena.pl nabywa akcje spółki

Maria Bogajewska, prezes Arena
Maria Bogajewska, prezes Arena.pl

Maria Bogajewska, prezes zarządu Arena.pl S.A., po raz kolejny nabyła na rynku
NewConnect akcje spółki. Od października ubiegłego roku zakupiła ponad 36 tys. akcji, a kolejnych 1 550 000 objęła w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Od kilku miesięcy spółka, która jest właścicielem platformy zakupowej Arena.pl, realizuje nową strategię rozwoju. W efekcie, już w pierwszym kwartale 2021 udało się podnieść kluczowe wskaźniki biznesu. Wartość GMV wzrosła o 113 proc. Jeszcze w br. Arena.pl S.A. zapowiada złożenie wniosku o przeniesienie notowań na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Arena.pl konsekwentnie inwestuje w rozwój i rozbudowę platformy zakupowej. W ostatnich miesiącach spółka między innymi nawiązała współpracę z dostawcą usług finansowych brutto.pl oraz objęła akcje Ekipa Holding.

Mam wielką wiarę w powodzenie spółki. Szereg podjętych przez nas działań już dzisiaj przynosi widoczne korzyści, a cały czas pracujemy nad rozwojem platformy i wdrożeniem kolejnych kroków. Zakładamy nawiązanie szeregu partnerstw strategicznych. Zainwestowaliśmy także w rozwój marketingu oraz odświeżenie ścieżki zakupowej. Wzmocnienie zyskały działy obsługi klienta i programistów. Po stronie sprzedających także można zauważyć znaczące zmiany – mówi Maria Bogajewska, prezes zarządu Arena.pl S.A.

Główne wskaźniki biznesu w pierwszym kwartale br. wskazują na znaczny wzrost rozpoznawalności platformy. Liczba sesji wzrosła o 20 proc., dokonano też o 23 proc. więcej transakcji niż w analogicznym okresie 2020r. Średnia wartość koszyka wzrosła o 73 proc.

Pomimo końca lockdownu nie zauważyliśmy znacznego obniżenia ruchu czy transakcji dokonywanych na platformie. Odnoszę wrażenie, że zwyczaje zakupowe Polaków uległy zmianie na stałe, stąd nie przewidujemy znacznych spadków. Na pewno wielką rolę odgrywa fakt, że na platformie arena.pl znajdują się wyłącznie zweryfikowani sprzedawcy, co pozwoliło nam się obronić w oczach konsumentów w okresie zintensyfikowanych zakupów online – dodaje Bogajewska.

Prezes spółki nabyła dotychczas 1.586.350 akcji. Kurs akcji spółki utrzymuje się na poziomie ok 3,7 zł.  Jeszcze w tym roku Arena.pl S.A. zapowiada przeniesienie notowań na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.