Program do zarządzania zadaniami i projektami w firmie. Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru oprogramowania

0
raporty praca biuro

Właściwe wykorzystanie profesjonalnych narzędzi do zarządzania projektami przynosi lepsze wyniki. W dużych firmach o międzynarodowym charakterze dobre praktyki w tej dziedzinie stosowane są naturalnie. Wśród menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw rośnie świadomość korzyści z tego typu rozwiązań. Chcąc usprawnić pracę swoich zespołów, kierownicy często sami decydują się na wprowadzenie systemu, który pomoże im zarządzać czasem, komunikacją i sposobem przepływu danych. 

Przygotowując się do wdrożenia zmian warto wnikliwie przeanalizować rynek, by wybrać program do zarządzania zadaniami i projektami adekwatny dla swoich potrzeb. Możliwości jest wiele. Zagadnienie obejmuje różne obszary wiedzy, procesów, metodologii i technik.  Nie zniechęcajmy się. Gdy uda nam się pozyskać ogólną orientację, spróbujmy zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze dla nas. Zbyt ubogi system nie przyniesie pełnej satysfakcji, zbyt skomplikowany może powodować zniechęcenie i frustrację pracowników.

Na co więc zwrócić uwagę dokonując wyboru oprogramowania? Gotową odpowiedź posiadają twórcy systemu do zarządzania zadaniami Taagly.com, który powstał z myślą o zarządzaniu projektami w małych i średnich firmach. Taagly wypełnia lukę pomiędzy obecnym na rynku narzędziami do prowadzenia projektów. Jest stworzony dla osób, które potrzebują bardziej rozwiniętego rozwiązania niż Trello czy Asana, ale nie są gotowe na skomplikowane metody takie jak Jira. Manager korzystający z Taagly ma do dyspozycji zaawansowane metody zarządzania, a użytkownik zyskuje intuicyjną platformę systematyzującą pracę.Taagly

Przede wszystkim program do zarządzania zadaniami musi być na tyle intuicyjny byśmy sami w krótkim czasie mogli opanować jego obsługę i przygotować swój zespół do poruszania się w nim. Taagly respektuje nawyki, które posiadają użytkownicy przyzwyczajeni do desktopowych systemów operacyjnych. To podejście pozwala wdrożyć w organizacji nowy program do mierzenia czasu pracy bez skomplikowanych, kosztownych szkoleń oraz bez konieczności zmiany przyzwyczajeń pracowników, którzy bezpiecznie czują się w dotychczasowych schematach.

Czytaj również:  E-sport, zakłady sportowe, 5G – co wpłynie na sportowy biznes

Równie ważne jest, by managerowie mieli szybki, intuicyjny dostęp do najważniejszych dla nich funkcji. System Taagly składa się z kilku okienkowych kolumn, które są zawsze widoczne. Jednym ruchem można przefiltrować użytkowników, projekty oraz tagi. Łatwo sprawdzić, który pracownik w danym momencie jest obciążony najbardziej, a kto dysponuje wolnymi siłami do zagospodarowania. Opcja natychmiastowego generowania raportów oraz działający w czasie rzeczywistym wykres Gantta pomagają optymalizować pracę. Zyskujemy orientację w zarządzaniu wieloma projektami jednocześnie.Taagly2

Manager pracujący z Taagly ma kontrolę nad wszystkimi zadaniami prowadzonymi w firmie. Dzięki zaawansowanym statystykom jest w stanie przewidzieć czy dane zadanie zostanie zrealizowane w terminie. Wie kto i nad czym aktualnie pracuje, nadzoruje postępy. Rzut oka wystarczy, by zweryfikować ile czasu użytkownik poświęcił na realizację celu. Widać, które zlecenia były najbardziej czasochłonne. System do zarządzania projektami pozwala uzyskać szeroką, wyczerpującą wiedzę na temat tego, co dzieje się w firmie, a to daje szansę trafnego definiowania priorytetów.

Program do zarządzania zadaniami zastępuje komunikację mailową, która spowalnia prowadzenie zadań. Wszystko dzieje się w jednym miejscu. Do wspólnego prowadzenia projektów można zaprosić również swoich klientów.Taagly3

Dodatkowo, dla przyjemności korzystania z programu, system Taagly pozbawiony został surowości charakterystycznej dla tego typu narzędzi. Przyjazny layout to uśmiech w stronę codziennych obowiązków.

Artykuł powstał na bazie doświadczeń autorów Taagly.com, oprogramowania dedykowanego do zarządzania zadaniami i projektami dla małych i średnich firm.