Quercus TFI proponuje zmiany w Radzie Nadzorczej Skarbiec Holding S.A.

0

Zmiany w akcjonariacie Skarbca, które wzbudziły niepokój wśród pracowników oraz otoczenia rynkowego, wymagają stabilizacji – postuluje Quercus TFI. Jako środek zapobiegawczy proponuje wprowadzenie zmian w składzie Rady Nadzorczej Skarbiec Holding S.A. i powołanie w jej skład dwóch niezależnych, doświadczonych członków.

Kandydatami, zaproponowanymi przez Quercus TFI są Raimondo Eggink oraz Andrzej Sołdek. Pierwszy jest konsultantem, który zasiada w radach nadzorczych kilku spółek giełdowych. Drugi do niedawna był prezesem i dyrektorem inwestycyjnym w PTE PZU. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej Ferro i Elektrobudowy.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI
Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI

W ostatnich tygodniach doszło do niespodziewanej zmiany w strukturze akcjonariuszy Skarbca – Enterprise Investors sprzedało 33% pakiet firmie Murapol. Wywołało to zamieszanie na rynku, popłochwewnątrz organizacji i spadek kursu akcji Skarbca.” – podkreśla Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Stąd propozycja otwarcia nowego rozdziału w historii Skarbca i ustabilizowania sytuacji, skierowana do akcjonariuszy finansowych oraz firmy Murapol.

„Z zadowoleniem przyjmujemy ostatnie komunikaty dotyczące wzmocnienia składu Zarządzających Skarbca. Mamy nadzieję, że nasza propozycja zostanie zaakceptowana przez pozostałych akcjonariuszy ipozwoli na uspokojenie sytuacji.’’ – dodaje prezes Quercus TFI.

Czytaj również:  Cacek kupuje akcje Sfinksa o wartości 2,5 mln zł i deklaruje gotowość do objęcia kolejnych 3 mln sztuk