Rekordowo udany kwartał i rok dla Wind Mobile

0
WIND MOBILE

Spółka Wind Mobile ogłosiła wyniki za czwarty kwartał 2012 osiągając w skali roku ponad 3 miliony złotych zysku netto przy przychodach przekraczających 13 milionów złotych.

Zysk netto osiągnięty w czwartym kwartale wynoszący ponad milion złotych był rekordowy w całej historii spółki i wyższy w stosunku do roku poprzedniego o 102%. Wzrost zysku netto o 32% rok do roku pokazuje, że Wind Mobile jest jedną z najatrakcyjniejszych propozycji inwestycyjnych w segmencie entertainment/IT na GPW.

„Rok 2012 był pełen wyzwań. Pracowaliśmy nad nowymi, pionierskim w skali Europy projektami. Dzięki konsekwentnej strategii i determinacji świetnego zespołu osiągnęliśmy rekordowe wyniki i zrealizowaliśmy strategiczne cele związane z premierami nowych produktów. Czy osiągnięty wynik pokazał cały potencjał Wind Mobile? Uważam, że nie. W roku 2012 zmagaliśmy się z restrukturyzacją jednego z naszych kluczowych klientów, co spowodowało przesunięcie terminu premiery Open Ringback o ponad pół roku. Nasze intensywne inwestycje w kierunku reklamy mobilnej powodują, że w przyszłości wyniki Wind Mobile nie będą zależne od kilku klientów, a kilkudziesięciu lub kilkuset. Ta zmiana w znacznym stopniu pozwoli nam na pełne rozwiniecie skrzydeł. Coraz bardziej krystalizują się również rozmowy dotyczące kontraktów zagranicznych, co napawa mnie optymizmem. Rok 2012 jest już za nami, ale najważniejsza jest przyszłość spółki i jestem zadowolony, że w rok 2013 wchodzimy na pełnych obrotach, wyposażeni w nowe, sprawdzone produkty, które zapewniają nam niedostępny dotychczas potencjał wzrostu przychodów i zysków. To będzie kolejny fantastyczny rok na drodze rozwoju Wind Mobile.” – mówi Igor Bokun, prezes spółki.