Światowej sławy programiści w Krakowie – GeeCON 2019

GeeCON to konferencja IT przyciągająca najlepszych specjalistów

Ponad 1200 programistów z całego świata zawita w środę, 15 maja, do Krakowa na jedną z największych i najpopularniejszych konferencji dla branży IT w Polsce – GeeCON 2019. To znaczące wydarzenie dla branży, na którym wystąpi 75 prelegentów z całego świata, w tym światowej sławy programiści m.in. z USA.

Geecon 2018 GeeCON to konferencja IT przyciągająca najlepszych specjalistówGeeCON to forum wymiany doświadczeń na temat nowoczesnych metodologii tworzenia oprogramowania, architektury, czy rzemiosła oprogramowania. Odbywa się już od 11 lat. Ostatnie lata to nie tylko konferencje w polskich miastach (Poznań, Kraków), ale także cykliczne spotkania w Pradze. Z roku na rok przybywa uczestników, których ściąga niepowtarzalna atmosfera spotkania i prelegenci z czołowych firm softwarowych na świecie.

W tym roku na GeeCONie wystąpi m.in. Bruce Eckel – autor kultowej książki Thinking in Java, Neal Ford – światowej sławy architekt aplikacji, Fred George – prekursor architektury mikroserwisów oraz wielu innych światowych ekspertów, chociażby Ken Sipe, czy Ted Neward – wylicza Łukasz Stachowiak, jeden z organizatorów konferencji GeeCON. – To nazwiska bardzo znane i poważane w świecie IT. Cieszymy się, że wystąpią w Polsce.

Na GeeCONie pojawią się specjaliści z Polski, Włoch, Francji, Belgii, Egiptu, Brazylii, Austrii, Ukrainy i USA. Bilety nie należą do najtańszych (ponad 1000 zł), ale to nie zniechęca uczestników.

–  W naszej branży musimy trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z najnowszymi technologiami. GeeCON ma swoją markę i tradycję, dlatego warto tu być – mówi Damian Majsner, Front-end Developer serwisów Walutomat.pl i Internetowykantor.pl, uczestnik konferencji. – Nie bez znaczenia jest doskonała atmosfera tej konferencji i integracja środowiska IT.

Jest jeszcze druga ważna strona tego typu wydarzeń. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że do końca przyszłego roku będzie potrzebnych 600 000 programistów. Dane te mówią, że najwięcej potrzeb rekrutacyjnych w branży IT będzie w Portugalii, Francji i właśnie w Polsce. Firmy wiedzą jak trudno pozyskać dobrego programistę, testera, czy UX designera, dlatego chętnie sponsorują takie wydarzenia, by móc zaprezentować się z najlepszej strony i przekonać do pracy w danej firmie.

Rzeczywiście jest duża konkurencja wśród pracodawców, jeśli chodzi o pozyskanie specjalistów IT – przyznaje Artur Maliszewski, Chief Information Officer w Currency One SA, która jest sponsorem GeeCONu. – My staramy się ich przyciągnąć do nas nie tylko dogodnymi formami współpracy, czy ciekawymi benefitami, jak choćby masaże, owoce, czy hulajnogi w biurze. Zwracamy dużą uwagę na to, że pracujemy nad własnymi produktami i praca ta daje realny wpływ na rozwój rynku fintechów w Polsce – dodaje. A. Maliszewski.

GeeCON poświęcony będzie technologiom opartym na JVM, ale nie zabraknie też wykładów o językach dynamicznych jak javascript, tematów z architektury oprogramowania, testowania, narzędzi monitorujących czy metodyk wytwarzania oprogramowania. To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży IT odbędzie się 15-17 maja w krakowskim Multikinie. Spodziewanych jest 1200 uczestników i ponad 75 prelegentów.