Bank Millennium sfinalizował transakcję sprzedaży udziałów w Millennium Financial Services

Finalizacja transakcji sprzedaży udziałów Millennium Financial Services

29 marca nastąpiło zamknięcie transakcji sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym Millennium Financial Services sp. z o.o. Towarzystwu Ubezpieczeń Europa oraz Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie Europa. Tym samym Bank rozpoczął nowe partnerstwo strategiczne w obszarze ubezpieczeń. 

Transakcja polegała na przeniesieniu tytułu prawnego do 80% udziałów w spółce Millennium Financial Services z Banku Millennium na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa, które nabyło 72% udziałów spółki oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa, które nabyło 8% udziałów. Nastąpił również transfer środków za udziały na rzecz Banku.

Zawarte z Europą Ubezpieczenia porozumienie zakończone sfinalizowaną dziś transakcją wpisuje się w realizację strategii Banku Millennium na lata 2022-2024, która zakłada m. in. rozwój oferty bancassurance dla klientów detalicznych. Nowe partnerstwo pomoże Bankowi w realizacji celów biznesowych, wzmocnieniu pozycji kapitałowej i przyśpieszy rozwój oferty ubezpieczeniowej dla klientów. W wyniku transakcji przez najbliższe 10 lat Bank będzie oferować wybrane ubezpieczenia towarzystw Europa na zasadach wyłączności. Zgodnie z planem współpraca zostanie uruchomiona w 3 kwartale 2023 r. – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

– Jesteśmy ubezpieczycielem skoncentrowanym na partnerstwach, a w strategii zakładamy wyraźne udziały w biznesowo dla nas ważnych obszarach. Bancassurance to jeden z filarów naszej strategii na kolejne lata. Rozszerzenie relacji z Bankiem Millennium na strategiczne, długofalowe partnerstwo stwarza trwały fundament dla powodzenia tych celów i dalszego zyskownego wzrostu naszego biznesu na polskim rynku.

To również dobra wiadomość dla klientów banku – zamierzamy wykorzystać 10-letnią perspektywę współpracy, by dalej wzbogacać zakres oferowanej im ochrony życia i majątku – powiedział Artur Maliszewski, Prezes Zarządu spółek Europy Ubezpieczenia.

Zawarte porozumienia nie wymagają od klientów Banku Millennium żadnych działań.