Japoński rynek w zapomnieniu

forex giełda

Japonia (EWJ) jest trzecią co do wielkości gospodarką świata, drugą co do wielkości giełdą i najlepszym głównym graczem w trzecim kwartale. Dzieje się tak, lub dlatego, że jest stale pomijana. Tylko 12% badanych w naszym Pulsie Inwestora uznało Japonię za jeden z najlepszych rynków, pomimo jej taniej wyceny, bilansu gotówkowego netto, niskiej korelacji z innymi (co pomaga w cofnięciu) i rekordowych akcji w skali globalnej. Ale Japonia cierpi z powodu utrzymującej się deflacji, słabej demografii, wysokiego poziomu zadłużenia i ograniczonych praw akcjonariuszy. Nie wszystkie wyceny są tanie (patrz wykres). Jest to rynek zbieraczy akcji.

POLITYCZNIE BEZ ZMIAN

Japoński rynek akcji rozbudził w ostatnim czasie nadzieje na nowe przywództwo polityczne. Było to krótkotrwałe, ponieważ kandydat do konsensusu Fumio Kishida jest teraz premierem i ogłosił wybory na 31 października. Skupia się na wprowadzeniu szczepionek i nowych bodźcach fiskalnych, aby zwiększyć wciąż recesyjny wskaźnik PMI w Japonii i wzrost zysków tylko o połowę w stosunku do średniej światowej. Może to pomóc silnej cyklicznej strukturze sektora na rynku, podczas gdy słabsza waluta (JPY), która w tym roku jest najsłabsza spośród głównych walut „G-10”, pomaga jego eksporterom.

OD DOŁU

Skupiamy się na możliwościach w USA i Europie, ale Japonia ma swoje wyróżniki – wiele wiodących światowych firm od dynamicznie rozwijającego się przemysłu muzycznego, przez Sony (SONY), po samochody, takie jak Toyota (TM). Inni liderzy to producent gier Nintendo (NTDOY), produkty optyczne Canon (CAJ), producent leków Takeda Pharma (TAK) oraz bank Mitsubishi UFJ nr 5 na świecie (MUFG).Japoński rynek

Ben Laidler – strateg ds. rynków globalnych w eToro