Transakcje bankowe już z wykorzystaniem odcisku palca właściciela konta

0

W Polsce liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej to 7,7 mln osób, jak wynika z danych na koniec 2016 r. Zaledwie w ciągu ostatniego roku ich liczba zwiększyła się o 2 mln. Bijemy światowe rekordy w korzystaniu z bankowości internetowej.

Największym bankiem mobilnym w Polsce, według statystyk serwisu PRNews.pl, jest mBank, który na koniec 2016 r. miał 854 tys. aktywnych użytkowników aplikacji mobilnej. Ma także największy odsetek klientów korzystających z banku w komórce: 29,8 proc. wśród ogółu klientów.

Już prawie 20 proc. wszystkich przelewów w mBanku dokonywana jest wprost z aplikacji mobilnej. Z kolei sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w 30 proc. realizowana jest w kanale mobilnym. Co piąty kredyt gotówkowy został sprzedany przez aplikację.

Jedną z kluczowych funkcji w nowej aplikacji mBanku, z logowaniem do konta poprzez odcisk palca, są płatności mobilne Android Pay. Po raz pierwszy w Europie oferowane są w zupełnie nowym modelu, w którym dodanie karty do Android Pay odbywa się wprost z aplikacji banku. Aby płacić zbliżeniowo telefonem, wystarczy z listy kart widocznych w aplikacji wybrać tę, którą chcemy płacić przy użyciu smartfona i w kilku prostych krokach dodać ją do płatności Android Pay. Oznacza to, że po raz pierwszy nie trzeba już pobierać osobnej aplikacji Android Pay. Dzięki temu cała operacja aktywacji karty mobilnej w smartfonie jest szybsza i bardziej intuicyjna.

– Jesteśmy ikoną mobilności nie tylko za sprawą oferowanych rozwiązań, ale przede wszystkim dzięki klientom, którzy z każdym dniem coraz aktywniej wykorzystują aplikację mBanku. Naszym priorytetem jest dalszy rozwój mobilnych narzędzi i procesów w taki sposób, aby wszystkie istotne sprawy można było załatwić z użyciem smartfona. Litera „m” w nazwie mBanku nie jest przypadkowa. Chcemy być synonimem bankowości ery mobilnej – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Czytaj również:  Rekordowy rok dla regionalnych rynków powierzchni biurowych