W Polsce sprzedano już 10 egzemplarzy Lexusa LC 500

0

Lexus LC 500 (10)Już 10 egzemplarzy modelu LC 500, najnowszego coupé Lexusa, znalazło nabywców w Polsce. Aż pięć samochodów trafi do klientów w Krakowie, jedno auto zostanie przekazane w ręce nabywcy z Gdańska. To dowód ogromnego zaufania klientów do japońskiej marki, którzy zdecydowali się kupić samochód jeszcze przed jego rynkową premierą. Dopiero w ostatnich dniach sierpnia auto pojawiło się na specjalnych pokazach w salonach Lexusa w Polsce. Po kraju krąży bowiem pierwszy egzemplarz tego wyjątkowego, sportowego samochodu.

Pierwszy, demonstracyjny egzemplarz Lexusa LC 500, który trafił do naszego kraju zaprezentowano 19 sierpnia w salonie tej marki w Krakowie. Dzień później trafił do Warszawy, gdzie był prezentowany u trzech dilerów marki: Lexus Warszawa-Wola, Lexus Warszawa-Puławska i Lexus Warszawa-Żerań. Następnie 23 sierpnia samochód pokazano w salonie Lexus Trójmiasto i właśnie stamtąd pochodzą nasze zdjęcia. To jeden z pierwszych salonów w Polsce, w których sprzedano ten model.

– Za kilka miesięcy na ulicach Gdańska będzie można zobaczyć Lexusa LC 500 w kolorze niebieskim. Z wolnossącym, benzynowym silnikiem V8 o mocy 477 KM i w najbogatszej wersji wyposażenia – mówi Krzysztof Walder, dyrektor salonu Lexus Trójmiasto.

Zakupione w Gdańsku auto to kompletnie wyposażona wersja Suerturismo. Na jej pokładzie znalazły się m. in. 13-głośnikowy system audio Mark Levinson, dyferencjał o ograniczonym poślizgu (LSD) oraz układ skrętnych kół tylnej osi (DRS). Samochód zostanie wydany najprawdopodobniej w czerwcu 2017 roku.

– Do końca roku w Trójmieście planujemy sprzedać około 5 egzemplarzy Lexusa LC. Ten samochód ma potencjał, by stać się popularniejszym, niż model RC. Wyróżnia się też na tle propozycji konkurencyjnych marek premium – dodał Krzysztof Walder.

Pierwszy w Polsce, demonstracyjny egzemplarz Lexusa LC 500 prosto z Trójmiasta pojechał do Szczecina, gdzie można go było oglądać w środę (24.08). Auto pojawi się jeszcze w salonach Lexus Poznań (czwartek 25.08), Lexus Wrocław (piątek 26.08), Lexus Katowice (sobota 27.08) i Lexus Łódź (niedziela 28.08).

Czytaj również:  Sektor usług biznesowych wynajął 210 000 mkw. biur poza Warszawą

Lexus LC to flagowy model firmy, którego zadaniem jest budowanie silnego obrazu marki jako dostawcy samochodów, które zapewniają maksimum komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa, a przy tym oferują niezrównaną przyjemność jazdy i imponują wyjątkowym stylem.

Model LC powstał jako urzeczywistnienie idei wyrażonej w zaprezentowanym cztery lata temu w Detroit samochodzie koncepcyjnym LF-LC (Lexus Future Luxury Coupe). Firma nie planowała jego komercyjnej kontynuacji, jednak pozytywne przyjęcie przez prasę, klientów i entuzjastów było tak silne, że już po sześciu miesiącach od pokazu podjęto decyzję o rozpoczęciu prac nad modelem seryjnym. W ciągu trzech i pół roku od tej decyzji inżynierowie i projektanci Lexusa stworzyli zupełnie nową platformę, wyposażoną w nowy zespół napędowy.