W Polsce sprzedano już 10 egzemplarzy Lexusa LC 500

0

Lexus LC 500 (10)Już 10 egzemplarzy modelu LC 500, najnowszego coupé Lexusa, znalazło nabywców w Polsce. Aż pięć samochodów trafi do klientów w Krakowie, jedno auto zostanie przekazane w ręce nabywcy z Gdańska. To dowód ogromnego zaufania klientów do japońskiej marki, którzy zdecydowali się kupić samochód jeszcze przed jego rynkową premierą. Dopiero w ostatnich dniach sierpnia auto pojawiło się na specjalnych pokazach w salonach Lexusa w Polsce. Po kraju krąży bowiem pierwszy egzemplarz tego wyjątkowego, sportowego samochodu.

Pierwszy, demonstracyjny egzemplarz Lexusa LC 500, który trafił do naszego kraju zaprezentowano 19 sierpnia w salonie tej marki w Krakowie. Dzień później trafił do Warszawy, gdzie był prezentowany u trzech dilerów marki: Lexus Warszawa-Wola, Lexus Warszawa-Puławska i Lexus Warszawa-Żerań. Następnie 23 sierpnia samochód pokazano w salonie Lexus Trójmiasto i właśnie stamtąd pochodzą nasze zdjęcia. To jeden z pierwszych salonów w Polsce, w których sprzedano ten model.

– Za kilka miesięcy na ulicach Gdańska będzie można zobaczyć Lexusa LC 500 w kolorze niebieskim. Z wolnossącym, benzynowym silnikiem V8 o mocy 477 KM i w najbogatszej wersji wyposażenia – mówi Krzysztof Walder, dyrektor salonu Lexus Trójmiasto.

Zakupione w Gdańsku auto to kompletnie wyposażona wersja Suerturismo. Na jej pokładzie znalazły się m. in. 13-głośnikowy system audio Mark Levinson, dyferencjał o ograniczonym poślizgu (LSD) oraz układ skrętnych kół tylnej osi (DRS). Samochód zostanie wydany najprawdopodobniej w czerwcu 2017 roku.

– Do końca roku w Trójmieście planujemy sprzedać około 5 egzemplarzy Lexusa LC. Ten samochód ma potencjał, by stać się popularniejszym, niż model RC. Wyróżnia się też na tle propozycji konkurencyjnych marek premium – dodał Krzysztof Walder.

Pierwszy w Polsce, demonstracyjny egzemplarz Lexusa LC 500 prosto z Trójmiasta pojechał do Szczecina, gdzie można go było oglądać w środę (24.08). Auto pojawi się jeszcze w salonach Lexus Poznań (czwartek 25.08), Lexus Wrocław (piątek 26.08), Lexus Katowice (sobota 27.08) i Lexus Łódź (niedziela 28.08).

Czytaj również:  Zapotrzebowanie na biura większe od podaży

Lexus LC to flagowy model firmy, którego zadaniem jest budowanie silnego obrazu marki jako dostawcy samochodów, które zapewniają maksimum komfortu, niezawodności i bezpieczeństwa, a przy tym oferują niezrównaną przyjemność jazdy i imponują wyjątkowym stylem.

Model LC powstał jako urzeczywistnienie idei wyrażonej w zaprezentowanym cztery lata temu w Detroit samochodzie koncepcyjnym LF-LC (Lexus Future Luxury Coupe). Firma nie planowała jego komercyjnej kontynuacji, jednak pozytywne przyjęcie przez prasę, klientów i entuzjastów było tak silne, że już po sześciu miesiącach od pokazu podjęto decyzję o rozpoczęciu prac nad modelem seryjnym. W ciągu trzech i pół roku od tej decyzji inżynierowie i projektanci Lexusa stworzyli zupełnie nową platformę, wyposażoną w nowy zespół napędowy.