Wyniki badania Gemius/PBI za wrzesień 2020

media

Liczba internautów w Polsce we wrześniu 2020 roku wyniosła ogółem 27,7 mln, z czego na komputerach osobistych i laptopach (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 22,4 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) 24,4 mln.

Wrzesień 2020 to ostatni miesiąc, którego wyniki udostępniliśmy w dotychczasowej formule. W październiku uruchomione zostało nowe badanie jednoźródłowe – Mediapanel – obejmujące pomiar internetu, radia i telewizji.

Spis treści:

Wydawcy

Wszystkie urządzeniaPolski internet we wrześniu 2020

Komputery osobiste i laptopy

Wyniki badania Gemius PBI za wrzesień 2020

Urządzenia mobilneWyniki badania Gemius PBI za wrzesień 2020 urządzenia mobilne

Domeny

Wszystkie urządzeniaWszystkie urządzenia – domeny

Komputery osobiste i laptopyKomputery osobiste i laptopy domeny

Urządzenia mobilne

Urządzenia mobilne domeny

Aplikacje

Aplikacje

Liczebność próby: N=252574. Grupa objęta badaniem 7-75 lat. Do badania wykorzystano dane o strukturze internautów pochodzące z badania NetTrack Kantar MillwardBrown z III kwartału 2019r. i badania Maluchy z 2018r.

Polskie Badania Internetu Sp. z o.o. (PBI)

PBI wspiera rynek wiedzą pozwalającą podejmować lepsze decyzje biznesowe w środowisku cyfrowym. W tym celu organizacja prowadzi i udostępnia wyniki badań internetu –  standardu pomiaru widowni internetowej Gemius/PBI oraz badań własnych. Z danych PBI korzystają przedstawiciele wydawców, domów mediowych, działów badawczych dużych firm oraz agencje interaktywne. PBI przyczynia się do rozwoju cyfrowego rynku, dzieląc się także wiedzą ekspercką i nawiązując współpracę z organizacjami partnerskimi o zbliżonym profilu działalności.