XTB wprowadza odsetki od niezainwestowanych środków

Siedziba XTB
  • Klienci XTB będą otrzymywać odsetki od niezainwestowanych środków zdeponowanych w PLN, EUR oraz USD.
  • Odsetki są naliczane codziennie i wpłacane na konto co miesiąc.
  • Oprocentowanie jest aktywowane automatycznie dla wszystkich obecnych i nowych klientów, niezależnie od łącznej kwoty wolnych środków

XTB wprowadza innowację w swojej ofercie. Od 6 listopada klienci będą pomnażać swoje środki nawet wtedy, kiedy nie inwestują aktywnie. Co miesiąc otrzymają odsetki od niezainwestowanych środków zdeponowanych na rachunkach w XTB.Nowość w XTB Wchodzi oprocentowanie wolnych środków

XTB kontynuuje działania związane z promocją pasywnego inwestowania. W ofercie większości europejskich oddziałów polskiego fintechu już dostępne są Plany Inwestycyjne – rozwiązanie umożliwiające budowanie nawet do 10 efektywnych kosztowo, indywidualnych, portfeli inwestycyjnych opartych o ETFy. Wprowadzenie oprocentowania wolnych środków dodatkowo wzmacnia ofertę XTB w segmencie pasywnego inwestowania.

Innowacyjna zmiana w dotychczasowych usługach oferowanych przez XTB odpowiada na potrzeby klientów, którzy w obliczu rosnącej inflacji oraz wynikających z tego wyższych stóp procentowych wprowadzanych przez banki centralne, poszukują sposobów na bezpieczne zwiększenie kapitału.

Omar Arnaout, prezes zarządu XTB
Omar Arnaout, prezes zarządu XTB

Wprowadzenie oprocentowania wolnych środków to uzupełnienie naszej bogatej oferty inwestycyjnej. Widzimy, że nasi klienci szukają dodatkowych sposobów na pomnażanie swoich środków w momencie oczekiwania na okazje na rynkach finansowych. Zgodnie z naszym podejściem “jedna aplikacja – wiele możliwości”, teraz nasi klienci będą mogli wykorzystać rosnące stopy procentowe, a jednocześnie zachować możliwość swobodnego dysponowania swoimi środkami i ich pełną płynność – mówi Omar Arnaout, prezes zarządu XTB. – Ponadto, jednym z kluczowych celów naszej strategii rozwoju jest zwiększenie bazy klientów i stanie się platformą inwestycyjną dla szerokiego grona odbiorców. Ta nowość w naszej ofercie to kolejny krok w tym kierunku – dodaje Arnaout.

Odsetki są naliczane codziennie i wypłacane na konta klientów na początku kolejnego miesiąca. Oprocentowanie wolnych środków dotyczy zarówno obecnych, jak i nowych klientów. W obu przypadkach nie ma minimalnych jak i maksymalnych ograniczeń kwotowych.

Dla obecnych klientów XTB aktualne oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku dla depozytów w PLN, 2 proc. dla depozytów w EUR oraz 2,5 proc. dla depozytów w USD. Z kolei nowi klienci będą mogli cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem przez pierwsze 90 dni od daty otwarcia konta. Obecne oprocentowanie dla nowych klientów wynosi 4 proc. w skali roku dla PLN, 3,8 proc dla EUR oraz 5 proc. dla USD.