60 miliardów złotych całościowego obrotu Walutomatu

0
Marcin Rogalski
Marcin Rogalski

Za pośrednictwem Walutomatu wymieniono waluty o łącznej wartości 60 miliardów złotych. To imponująca kwota serwisu, który jest prekursorem polskiego rynku wymiany walut. Fenomenem platformy są na pewno minimalne spready, które na euro wyniosły średnio w 2019 zaledwie 37 pipsów.

Walutomat powstał w 2009 roku. Był pierwszym serwisem wymiany walut w Polsce i prawdopodobnie na świecie. Otworzył erę kantorów internetowych – branżę wartą obecnie kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie.

Dziś w Walutomacie zarejestrowało się ponad 318 tys. klientów, a serwis cały czas się rozwija, mimo rosnącej w kraju konkurencji. 60 miliardów złotych naszego obrotu całościowego to suma, którą trudno sobie wyobrazić. To niemal 1/7 budżetu Polski. Przez lata Walutomat budował swoją markę i zaufanie i to procentuje – mówi Magdalena Jasnoch, Kierownik Marketingu i PR Walutomat.pl

Serwis funkcjonuje na zasadzie wymiany społecznościowej. Jest platformą pośredniczącą w wymianie między osobami o potrzebach walutowych. Użytkownicy sami ustalają kursy, a serwis w nie nie ingeruje. Od wymiany pobiera jedynie od 0,06 do 0,2 proc. prowizji. Wzrastającą popularność Walutomatu może tłumaczyć wprowadzenie nowych rozwiązań produktowych oraz bardzo niskie spready na platformie.

Marcin Rogalski
Marcin Rogalski

Wraz z rosnącymi obrotami i większą liczbą klientów korzystających z naszej platformy wymiany walut, widzimy coraz lepsze oferty składane przez użytkowników – zyskują na tym wszyscy. Z naszej analizy wynika, że najlepsze oferty kupna i sprzedaży na Walutomacie są przeciętnie bliżej siebie niż miało to miejsce rok temu. Obecny średni spread na euro wynosi teraz zaledwie 37 pipsów, czyli 0,0037 zł – analizuje Marcin Rogalski, analityk danych Walutomatu.

Serwis Walutomat.pl założony został prawie 10 lat temu, w listopadzie 2009 roku. Dopiero kilka miesięcy później, w kwietniu 2010 roku, powstał następny serwis branżowy, oferujący wymianę walut –  Internetowykantor.pl. Oba te poznańskie kantory należą teraz do jednego właściciela – spółki Currency One. Infografika 60 mld zł WT