Agnieszka Janota dyrektorem komercjalizacji w Grupie Domodi

Agnieszka Janota
Agnieszka Janota

Wraz z początkiem listopada do Grupy Domodi dołącza Agnieszka Janota, obejmując nowoutworzone stanowisko dyrektora ds. komercjalizacji. W Grupie Domodi będzie zarządzać działami e-commerce Fashion oraz Home & Decor, działem sprzedaży dodatkowej i wizerunkowej oraz działem technicznego wsparcia sprzedaży.

Agnieszka Janota
Agnieszka Janota

Agnieszka Janota specjalizuje się w branży e-commerce oraz marketingu afiliacyjnym i reklamą zasięgową. Wcześniej była związana m.in. ze spółką Złote Wyprzedaże, a ostatnio z Agorą, gdzie przez ponad cztery lata obejmowała stanowisko dyrektora ds. e-commerce w Gazeta.pl. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich
w Szkole Głównej Handlowej.

– Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie zdobyte przez Agnieszkę Janota zarówno w branży e-commerce, jak i portalach horyzontalnych, są nie tylko znakomitym uzupełnieniem kompetencji naszego zespołu, ale i pozwolą nam zbudować jeszcze lepszą ofertę dla naszych klientów  – mówi Adam Plona, CEO Grupy Domodi.

Grupa Domodi to wrocławska spółka, do której należą największe w Polsce marketplace’y e-commerce dla branży fashion – Domodi.pl i Allani.pl oraz dla branży home & decor – Homebook.pl. Użytkownicy serwisów z portfolio Grupy Domodi wydają we współpracujących z grupą sklepach blisko 250 mln złotych rocznie na zakupy odzieży, obuwia i artykułów wyposażenia wnętrz. Grupa Domodi jest częścią Wirtualna Polska Holding, właściciela największego w Polsce portalu horyzontalnego wp.pl oraz licznych serwisów e-commerce, m.in. w obszarze turystyki (Wakacje.pl, Nocowanie.pl i eHoliday.pl), projektowania domów (Extradom.pl) oraz usług finansowych (TotalMoney.pl).