All in! Games – Sprzedaż Paradise Lost powyżej oczekiwań. Gra zmierza na Nintendo

Piotr Żygadło, prezes All in! Games
Piotr Żygadło, prezes All in! Games

Po pierwszych 4 dniach od premiery, gra Paradise Lost produkcji PolyAmorus sprzedała się w liczbie ponad 12 tys. sztuk na Steam – informuje wydawca tego tytułu, All in! Games.

– Zainteresowanie Paradise Lost bardzo nas cieszy, tym bardziej, że podana liczba dotyczy tylko jednej platformy. Od środy do niedzieli włącznie, gra trafiła do ponad 12 tysięcy nabywców, co potwierdza, że obraliśmy właściwą strategię dla promocji tego tytułu. Zanotowany wynik jest lepszy niż prognozowaliśmy, więc jesteśmy na dobrej drodze do realizacji najbardziej optymistycznego scenariusza – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu notowanego na GPW wydawnictwa, All in! Games.

Podobnie jak w przypadku innych gier, jak np. Ghostrunner, dane sprzedażowe z platform PlayStation 4, GOG, czy Xbox trafią do wydawcy w późniejszym terminie i wtedy możliwe będzie ogłoszenie pełnych wyników. Steam zastrzega sobie też prawo do zwrotów i dopiero po pewnym czasie będzie znana dokładna ich liczba.

– Przez ostatnie miesiące nasz zespół bardzo intensywnie pracował z deweloperami z PolyAmorus, by wypuścić najlepszy możliwy produkt i by informacja o premierze trafiła do jak największej liczby potencjalnych graczy. Nasze zwiastuny obejrzało blisko milion osób, a w rankingu wish-list na platformie Steam gra zbliża się do pierwszej „100”. Wierzymy, że ta zjawiskowa i efektownie prezentująca się produkcja będzie jedną z najsilniejszych w naszym portfolio. Trafi ona również do Epic Store oraz na Nintendo Switch i szczególnie na tej ostatniej platformie liczymy na dużą sprzedaż – dodaje.

Paradise Lost to gra dla miłośników zagadek i historii, a dzięki prostemu sterowaniu zapewni rozrywkę również mniej doświadczonym i wprawionym graczom. Akcja rozgrywa się na post-nuklearnych pustkowiach na terenie Krakowa (1980 rok), w alternatywnej rzeczywistości, w której II wojna światowa nigdy się nie skończyła. Wcielamy się w postać 12-letniego Szymona, który trafia do nazistowskiego, opuszczonego bunkru, gdzie słowiańska mitologia miesza się z retrofuturystyczną technologią. Miejsce to chowa przed bohaterem wiele tajemnic, a jego zadaniem jest odkrycie sekretów przeszłości.

Do 1 kwietnia grę można zakupić w promocyjnej cenie – 34% na Steam i GOG oraz 20% na Xbox One i PS4 (tylko dla członków PS Plus). Standardowa cena wynosi 53,99zł na PC oraz 69,99 na konsole (też na PS5 i Xbox Series X, dzięki wstecznej kompatybilności).