Art Games Studio na NewConnect

GPW (1)

Za nami kolejny udany debiut spółki gamingowej na parkiecie NewConnect. Pierwsze transakcje na akcjach zawarto po kursie 3 zł – o 50 procent wyższym niż kurs odniesienia. To 7 debiut w tym roku, a Art Games Studio stał się 386. spółką notowaną na NewConnect.

Art Games Studio to spółka z branży gier wideo, która skupia się na produkcji i dystrybucji nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone, niewielkie zespoły deweloperskie. Ostatnio firma zacieśniła współpracę z głównym akcjonariuszem Gaming Factory poprzez podpisanie ramowej umowy o współpracy. W jej akcjonariacie pojawiło się też dwóch nowych inwestorów instytucjonalnych.

Debiuty spółek gamingowych przyzwyczajają do tego, że są przyjmowane na parkiecie z entuzjazmem. Tym razem jest podobnie.

Art Games Studio S.A. została założona w lipcu 2017 r. W planach Spółki znajduje się znaczące zwiększenie skali działalności, rozwój zespołu i poszerzenie portfolia wydawniczego o kilka nowych tytułów, których wydawcą jest notowane na NewConnect Ultimate Games. To pierwsza spółka z Grupy Gaming Factory, skupiającej się na inwestowaniu w polską branżę gier komputerowych, która zadebiutowała na giełdzie.