Betsys wypłacił dywidendę STS SA

Mateusz Juroszek, STS CEO
Mateusz Juroszek, STS CEO

Betsys s.r.o. w marcu br. wypłacił 13,3 mln zł w formie dywidendy do STS SA, spółki zależnej STS Holding SA. Spółki wchodzą w skład Grupy STS – jednego z największych bukmacherów w Europie Centralnej oraz lidera rynku w Polsce. EBITDA Betsys w 2021 roku wyniosła 21,8 mln zł, przed rokiem było to 14,5 mln zł. Oznacza to wzrost o 50,1% rok do roku. Dywidenda Betsys wpłacona do STS SA docelowo zasili wynik finansowy STS Holding SA i zostanie wypłacona akcjonariuszom zgodnie z polityką dywidendy.

Zyski wypracowywane przez spółki z Grupy STS będą trafiać do STS Holding i następnie, zgodnie z polityką dywidendy tej spółki, będą wypłacane akcjonariuszom. Polityka dywidendy STS Holding zakłada wypłatę 100% jednostkowego zysku netto.

Betsys z Grupy STS działa na terenie Czech i Polski. Spółka zatrudnia zdecydowanie ponad 100 specjalistów od technologii, w tym deweloperów w Pradze, Brnie i Katowicach. Jest największym dostawcą rozwiązań IT dla branży bukmacherskiej w Europie Środkowej. Betsys zapewnia rozwój technologii i niezależność w tym aspekcie spółkom operacyjnym w Grupie STS.

Tylko najwięksi operatorzy na świecie posiadają własną platformę bukmacherską i niezależne zaplecze technologiczne. Tymczasem Betsys z Grupy STS dostarcza pełne spektrum rozwiązań dla zakładów sportowych. Jest największym dostawcą tego typu w naszej części kontynentu. Platforma Betsys obsługuje wszystkie kanały sprzedaży – mobile, online, retail. Naszym celem jest jej dalszy rozwój oraz budowanie naszych przewag i nowych kompetencji w tej kategorii mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

W 2021 roku NGR Grupy STS wzrósł do rekordowych ok. 565 mln zł. Rok wcześniej było to ok. 434 mln zł. Oznacza to wzrost wskaźnika o ok. 30% rdr. NGR to wartość zakładów zawartych przez klientów, pomniejszona o wypłacone wygrane i podatek od gier.

Grupa STS poinformowała, że odnotowała wzrost kluczowych danych operacyjnych w rekordowym 2021 roku. W zeszłym roku wartość zawartych zakładów przez klientów Grupy STS wyniosła blisko 4,5 mld zł, gdy w 2020 roku było to niemal 3,6 mld zł. Rok do roku wzrost wyniósł 25%. Spółka podtrzymuje dotychczasowe cele i plany rozwoju oraz zamierza dzielić się całym wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami.

Na koniec zeszłego roku liczba aktywnych użytkowników wyniosła 693 tys., gdy przed rokiem było ich 557 tys., co oznacza wzrost o 24%. Od stycznia do grudnia 2021 roku Grupa odnotowała 370 tys. nowych rejestracji, gdy rok wcześniej było ich 314 tys. Wzrost rok do roku wyniósł zatem 18%.

Co więcej, wzrosła również liczba klientów, którzy dokonali pierwszego depozytu. W 2021 roku było ich 249 tys., gdy rok wcześniej ich liczba wynosiła 205 tys. Oznacza to wzrost o 21% rok do roku.

Grupa STS jest największym pod względem obrotów bukmacherem w Polsce, który działa również na skalę międzynarodową dzięki licencjom w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Produkty oferowane przez Grupę obejmują zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, kasyno internetowe (poza Polską), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych.

Grupa od wielu lat nieprzerwanie wdraża strategię „mobile-first” w oparciu o autorski system bukmacherski. Stale rozwija własną platformę technologiczną, aby sprostać potrzebom klientów i wyznaczać rynkowe trendy. Inwestycje Grupy w portfolio produktowe i rozwiązania technologiczne wyniosły w 2020 r. 27,1 mln PLN, w 2019 r. 19,5 mln PLN oraz w 2018 r. 6,5 mln PLN. Ponadto w 2020 roku STS S.A. przejęła kontrolę nad czeską spółką technologiczną Betsys, w której obecnie posiada 74% akcji. Betsys jest głównym dostawcą rozwiązań IT dla bukmachera w Polsce, zarówno na potrzeby kanałów online, jak i retail. Łącznie w Grupie zespół ds. rozwoju produktów i platform Grupy składa się z około 160 wysoko wykwalifikowanych osób, w tym około 85 programistów, 55 innych pracowników zajmujących się rozwojem technologii i platform oraz 20 pracowników zajmujących się business intelligence oraz analityką biznesową.