Billennium zapowiada przejęcia i wzmacnia zespół

0
analizy raporty

Billennium rozszerza swoją działalność, wzmacnia obszar inwestycji kapitałowych i tworzy nowe stanowisko – Corporate Finance Director. Firma zapowiada tym samym plany ekspansji poprzez akwizycję. Za obszar od stycznia odpowiada Piotr Waszkiewicz, który od ponad 10 lat związany jest z rynkiem kapitałowym w Polsce. Billennium zatrudnia obecnie 1200 specjalistów i od 17 lat oferuje usługi outsourcingu IT oraz specjalistyczne produkty IT dla biznesu.

Jako Corporate Finance Director Piotr Waszkiewicz będzie odpowiadał za ocenę projektów inwestycyjnych, możliwości pozyskiwania finansowania zewnętrznego oraz kontakt z potencjalnymi inwestorami.

Wraz z rozwojem firmy chcemy skupiać się nie tylko na organicznym wzroście, ale również budowie naszego portfolio poprzez inwestycje, przejęcia czy konsolidacje – mówi Bartosz Łopiński, CEO w Billennium. – Piotr Waszkiewicz posiada bardzo szerokie doświadczenie, dlatego głęboko wierzę, że będzie dla nas dużym wzmocnieniem i przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju Billennium.

Piotr Waszkiewicz przeszedł do Billennium z departamentu doradztwa KPMG, gdzie pracował w Zespole zajmującym się fuzjami i przejęciami. Wcześniej zatrudniony był między innymi w Santander Bank (dawniej Bank Zachodni WBK) w departamencie rynków kapitałowych i inwestycji oraz w japońskim banku inwestycyjnym Nomura International. Jest również gościnnie wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, na studiach MBA, gdzie prowadzi zajęcia związane z tematyką fuzji i przejęć.

Jeszcze w 2015 roku Billennium zatrudniało 200 pracowników i dysponowało biurami w Warszawie i Lublinie. W ciągu pięciu lat zatrudnienie wzrosło do 1200 specjalistów. Obecnie firma posiada 9 oddziałów w Polsce oraz biura w Indiach (Pune), Malezji (Kuala Lumpur) i Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork).