CEZ rozwija produkcję zielonej energii

0

Czeski koncern energetyczny CEZ coraz prężniej rozwija produkcję zielonej energii. W ramach nowego projektu Biomasa Skawina, realizowanego przez elektrownię Skawina, firma ma zamiar rozbudować dotychczasową instalację o dodatkowe urządzenia, służące przygotowaniu paliwa biomasowego i zwiększeniu produkcji energii odnawialnej.

Projekt Biomasa Skawina obejmuje działania o charakterze organizacyjnym, logistycznym oraz projektowo-budowlanym. W wyniku już podjętych działań, Elektrownia Skawina drogą przetargu wybrała firmę zewnętrzną, która opracuje koncepcję i projekt oraz wybuduje nową instalację na biomasę. Nowa instalacja jest przyjazna środowisku, a jej wdrożenie przyczyni się do zredukowania poziomu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Docelowo elektrownia Skawina chce zwiększyć produkcję energii odnawialnej o 6% w stosunku do energii wyprodukowanej w 2010 roku.

– Nasze elektrownie znajdują się w gronie aktywnie działających na polskim rynku wytwórców energii odnawialnej i to jest istotne, że nieustannie poszukujemy optymalnych rozwiązań – mówi Marek Bogdanowicz, lider projektu Biomasa Skawina i menadżer ds. Produkcji w Elektrowni Skawina.

Czytaj również:  Outdoorzy S.A. wypłaci dywidendę