CONECTO BROKER integruje niezależnych brokerów

ubezpieczenie polisa raport

CONECTO BROKER to nowy podmiot w sektorze ubezpieczeń, który oferuje model integracji szanujący niezależność zawodu brokera. Za inicjatywą stoją doświadczeni brokerzy, którzy połączyli siły by zwiększyć możliwości biznesowego działania. Przypis CONECTO BROKER to prawie 200 mln złotych, co już dziś sytuuje spółdzielnię w 15-tce największych brokerów w Polsce. Miliard złotych przypisu spółdzielnia chce osiągnąć w ciągu kilku lat.

CONECTO BROKER to założona pod koniec 2018 roku spółdzielnia brokerów, którą aktualnie tworzy 18 kancelarii brokerskich z woj. wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Forma prawna spółdzielni, ma pozwolić na zachowanie niezależności brokerów. Każdy członek spółdzielni ma równe prawa i jeden głos, a decyzje podejmowane są wyłącznie, jeśli poprze je większość udziałowców.

– CONECTO BROKER to połączenie niezależnych brokerów, którzy skonsolidowali zasoby, zróżnicowane doświadczenia i kompetencje, by zwiększyć rynkowe możliwości działania poszczególnych kancelarii brokerskich i skuteczniej reprezentować interesy klientów – podkreśla Tomasz Witkowski prezes zarządu spółdzielni.

Zarząd spółdzielni podkreśla, że CONECTO BROKER niczego nie narzuca, jedynie wskazuje członkom optymalny kierunek i rozwiązania, a przede wszystkim pomaga oraz gwarantuje większe bezpieczeństwo posiadanych portfeli ubezpieczeniowych. Dzięki członkostwu poszczególne kancelarie będą świadczyły szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, współpracowały przy ocenie ryzyk i likwidacji szkód, wzajemnie dzieliły się doświadczeniem i wiedzą we wszelkich kwestiach ubezpieczeniowych. Spółdzielnia ma umożliwiać ponadto powierzenie portfela podczas długiej choroby, lub innej nieobecności oraz przekazywanie portfela do obsługi z rentą dożywotnią.

Dzięki postrzeganiu spółdzielni jako partnera działającego globalnie wzmocnieniu ma ulec pozycja negocjacyjna kancelarii w relacjach z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wreszcie spółdzielnia liczy na przejęcie obsługi brokerskiej największych przedsiębiorstw, dla których dziś pojedyncze kancelarie mają za małą siłę przebicia. Ma się tak stać dzięki połączeniu regionalnych możliwości i elastyczności rynkowej jej członków oraz uzyskaniu skuteczności i siły oddziaływania typowych dla dużych podmiotów. Za tą współpracą stoi również kalkulacja czysto biznesowa.

– Szacujemy, że uczestnictwo w CONECTO BROKER powinno przełożyć się średnio na 20-30% wzrost przychodów naszych członków, jako rezultat synergii oraz efektu skali. – podkreśla Robert Kaźmierczak członek zarządu spółdzielni. – W pierwszej fazie rozwoju, w jakiej się obecnie znajdujemy, upatrujemy także duże korzyści w centralizacji likwidacji szkód. Pozwoli to na obniżenie kosztów i jednoczesną poprawę jakości serwisu.

Przypis CONECTO BROKER to dziś prawie 200 mln złotych, sytuuje to spółdzielnię w 15-tce największych brokerów w Polsce. Zarząd szacuje, że przypis miliarda złotych osiągnie przy poziomie 100 członków, co ma się stać w ciągu najbliższych kilku lat. Pozwoli to nie tylko na skuteczne wspieranie członków oraz skuteczniejszą ochronę interesów klientów poszczególnych kancelarii, ale także na to by spółdzielnia stała się aktywnym podmiotem na zmieniającym się rynku ubezpieczeniowym w Polsce.