Creepy Jar zanotował drugi najlepszy kwartał w historii

raport kalkulator

O ponad 31% wzrosły przychody Creepy Jar w I kw. 2021 r. w porównaniu do ostatniego kwartału roku ubiegłego (596% rok do roku), wynika ze wstępnych rezultatów opublikowanych przez spółkę. W zakończonym kwartale warszawski developer wypracował 5,2 mln zł zysku brutto (wzrost o 505% r/r), a stan gotówki na koniec marca zwiększy się o ponad 8,2 mln zł osiągając poziom 36,2 mln zł.

Jesteśmy zadowoleni z efektów sprzedaży pierwszej z trzech części dodatku do Green Hell- Spirt of Amazonia (SoA). Wysoka sprzedaż na PC to kolejne potwierdzenie, że nasz produkt jest longsellerem, który będzie generował stabilne przychody przez kolejne kwartały nie tylko tego roku, ale i kolejnych lat- podkreśla Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar. Wyniki spółki w I kw. 2021 r. były lepsze nie tylko niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale co ważniejsze były również wyższe od rezultatów wypracowanych w ostatnim kwartale roku ubiegłego, kiedy to Creepy Jar wciąż zarabiał na wydania tzw. wersji coop.

Miniony kwartał pokazuje również, że warszawski developer potrafi utrzymać wysoką zdolność do generowania gotówki oraz utrzymać wysoką rentowność pomimo rosnących kosztów produkcji i działalności. Warto podkreślić dodatkowo, że w kosztach znaczący udział mają pozycje niegotówkowe wynikające z rozliczania kolejnych etapów programu motywacyjnego.

Kolejnym sprawdzianem siły Green Hell, będzie premiera gry na konsole XboxOne i PS4. – Więcej szczegółów na temat premiery podamy wkrótce. Wszystko idzie zgodnie z planem. Teraz pałeczka jest po stronie producentów konsol- komentuje prezes. W tym roku spółka wyda również kolejne dwa epizody Spirits of Amazonia, którego pierwsza część odpowiadała za świetne wyniki minionego kwartału.