Czy wirtualne biura w Polsce są legalne?

komputer

Dziś także w Polsce coraz więcej osób daje możliwość wynajęcia wirtualnego biura. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, czym one tak naprawdę są i kiedy można z nich skorzystać. Sprawdź zatem, gdzie znaleźć wirtualne biuro dla swojej firmy, jakie korzyści daje to rozwiązanie i przede wszystkim, kiedy jest ono legalne.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biura dają możliwość wynajęcia adresu firmy, dzięki czemu możliwe staje się zarejestrowanie oraz prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Bez podania adresu wpisanie firmy do rejestru staje się niemożliwe, dlatego skorzystanie z tego rozwiązania daje nam szanse na spełnianie marzeń o własnej firmie. Najczęściej z tego rozwiązania korzystają freelancerzy, ale też inni przedsiębiorcy, np. posiadający start-upy. Poza tym małe przedsiębiorstwa, dla których nieopłacalne staje się wynajmowanie tradycyjnego biura, powinny zdecydować się również na to rozwiązanie.

Gdzie najlepiej znaleźć wirtualne biuro dla firmy?

Z roku na rok zwiększa się ilość wirtualnych biur w całej Polsce. Obecnie prym w tej dziedzinie wiedzie Warszawa. W stolicy można znaleźć dużą ilość firm, które udostępniają za określone wynagrodzenie wirtualny adres. Jednak najważniejsze jest to, aby zwrócić uwagę na ilość dostępnych usług w pakiecie, a dopiero później na cenę, którą trzeba co miesiąc uiścić za wirtualne biuro Warszawa. Trzeba podkreślić, że firmy, które oferują taką możliwość, sprawiają, że coraz więcej osób może stać się przedsiębiorcami i rozwijać swój wymarzony biznes. Warto też podkreślić, że wybierając wirtualne biuro w Warszawie, nie musimy tam mieszkać i w żaden sposób nie utrudni nam to pracy.

Czy wirtualny adres jest legalny?

Skoro wiemy już, czym wyróżnia się wirtualne biuro, to trzeba teraz zadać sobie podstawowe pytanie — czy to rozwiązanie jest na pewno legalne? Wbrew pozorom wiele osób posiada nieuzasadnione obawy związane z rejestracją firmy pod wirtualnym adresem, w którym w rzeczywistości nie pracuje. Największy strach pojawia się w kontekście Urzędu Skarbowego, któremu mówiąc kolokwialnie, nie chcemy podpaść. W rzeczywistości warto zdawać sobie sprawę z tego, że w 2014 roku Naczelny Sąd Administracyjny rozwiał wszelkie wątpliwości i dał gwarancję przedsiębiorcom, że wirtualne biura mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez właścicieli firm.

Jak sprawdzić legalność firm wynajmujących wirtualne biura?

Najważniejsza staje się jednak czujność i wyzbycie się ślepej wiary bez poznania twardych dowodów. Aby upewnić się, że firma, od której chcemy wynająć wirtualny adres działa legalnie, musimy przede wszystkim sprawdzić, czy posiada ona zarejestrowaną działalność. Na przykład, kiedy chcemy wynająć wirtualne biuro w Warszawie, powinniśmy wybierać te, które od lat cieszy się największą renomą, przez to będziemy pewni, że nie padliśmy ofiarą oszustów. Ważne stają się zatem przede wszystkim opinie wcześniejszych klientów. Przy czym warto poszukać ich w różnych miejscach, np. portalach społecznościowych, blogach, forach, czy stronach opiniotwórczych.