DHL Express inwestuje w więcej nowych samolotów

DHL Boeing
  • W celu sprostania wzrostowi liczby przesyłek transgranicznych, przy których kluczowe znaczenie ma czas dostarczenia, DHL Express inwestuje w nowe samoloty.
  • Osiem nowych, wysoko wydajnych frachtowców Boeing 777 przybliża przewoźnika do realizacji strategii zerowej emisji.
  • Cała flota DHL Express składa się obecnie z ponad 260 wyspecjalizowanych samolotów. Firma współpracuje z 17 partnerskimi liniami lotniczymi obsługującymi dziennie ponad 600 lotów w 220 krajach i terytoriach.

DHL Express i Boeing poinformowali, że globalna firma logistyczna złożyła zamówienie na osiem frachtowców Boeing 777. Celem inwestycji jest rozbudowa międzykontynentalnej sieci lotniczej międzynarodowego przewoźnika. Wykorzystanie nowych samolotów pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów oraz partnerów DHL na przesyłki ekspresowe. Pierwsza dostawa nowych frachtowców planowana jest na 2022 rok.

Odpowiedź DHL Express na duże wzrosty w e-commerce

Zakup 8 nowych frachtowców firmy Boeing ma na celu sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na międzynarodowe przesyłki ekspresowe. Jak wynika z analiz Statista.com[1], wartość globalnej sprzedaży detalicznej wzrośnie z 23 do 25 bilionów dolarów w bieżącym roku oraz do prawie 27 bilionów dolarów w następnym – komentuje Edwin Osiecki, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DHL Express Poland. – Jako wiodącą firma logistyczna na świecie chcemy być przygotowani na przyszłe potrzeby klientów i rynku. Warto podkreślić, że do kluczowych aspektów dla klienta należą szybkość dostawy i skuteczność doręczeń. Zakup nowych samolotów również wspomoże nas w realizacji tych oczekiwań. – dodaje.

Mimo że obecny kryzys ograniczył funkcjonowanie kilku dziedzin życia, światowy handel nie stanął w miejscu – mówi John Pearson, prezes DHL Express. – Dzięki globalizacji, cyfryzacji i bezprecedensowemu popytowi naszych klientów w czwartym kwartale, nasz globalny wolumen e-commerce wzrósł o ponad 40 proc. Jesteśmy przekonani, że wzrost handlu elektronicznego jest trwałym megatrendem, dlatego z początkiem tego roku zdecydowaliśmy się zamówić osiem nowych, szerokokadłubowych samolotów frachtowych – dodaje.

Boeing 777 Freighter to największy na świecie, najdłuższy i najbardziej wydajny dwusilnikowy frachtowiec o zasięgu 9.200 km (4.970 mil morskich) i maksymalnej ładowności 102.010 kg. Wyróżnia się niezawodnością i pomoże zrealizować cele strategii zerowej emisji do 2050 r. Oszczędna technologia zużycia paliwa zmniejsza emisję CO2 o 18 proc. w porównaniu z wykorzystywanym do tej pory modelem B747-400. Włączenie do floty nowych samolotów pozwoli DHL Express zmniejszyć liczbę postojów i obniżyć związane z tym opłaty za lądowanie na trasach długodystansowych.

Odbiór dodatkowych 10 samolotów B777F

DHL zarządza potężną, międzynarodową siecią. Grupa od ponad dekady używa wydajnych samolotów Boeing 777 Freighter. Jesteśmy zaszczyceni, że DHL złożyło nam kolejne, duże zlecenie. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, zważywszy na niezwykle istotną rolę, jaką odgrywa ten międzynarodowy przewoźnik w dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 – powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu The Boeing Company.

Niedawno DHL Express odebrał 10 nowych samolotów B777F z wcześniejszego zlecenia na 14 maszyn, złożonego w 2018 roku. Dzięki temu, firma była w stanie zaspokoić bezprecedensowe zapotrzebowanie klientów w szczytowym okresie wysyłkowym w czwartym kwartale 2020 r.

Zgodnie z badaniem „Boeing World Air Cargo Forecast 2020”, w ciągu najbliższych 20 lat na świecie przewidywany jest 60% wzrost zapotrzebowania na nowe samoloty transportowe. Wynika to z rosnącego popytu na transgraniczne przesyłki ekspresowe, w których DHL Express jest liderem. Z tego powodu niemieckie przedsiębiorstwo oraz firma Boeing zawarły wstępne porozumienie dotyczące zakupu czterech dodatkowych samolotów.

Poprzez ciągłą modernizację floty, DHL Express wspiera rozwój globalnego handlu. Firma wykorzystuje ponad 260 wyspecjalizowanych samolotów z 17 partnerskimi liniami lotniczymi realizując dziennie ponad 600 lotów w 220 krajach i terytoriach.

[1] Statisa.com, Total retail sales worldwide from 2018 to 2022