Dlaczego warto zintegrować sklep Shoper? | Apilo

Dlaczego warto zintegrować sklep Shoper Apilo

W dzisiejszych czasach zakładanie biznesu online to nie tylko trend, ale prawdziwa konieczność dla wielu przedsiębiorców. Jednym z popularnych narzędzi wspierających rozwój sklepów online jest platforma Shoper. Jednak kluczowym aspektem sukcesu w handlu internetowym jest umiejętna integracja z innymi narzędziami, co może przynieść szereg korzyści. W tym artykule dowiemy się, dlaczego warto zintegrować sklep Shoper i jakie możliwości daje ta platforma.

Shoper – Platforma e-commerce XXI wieku

Shoper to znana i ceniona platforma e-commerce, która umożliwia tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Jej popularność wśród przedsiębiorców stale rośnie, a to za sprawą intuicyjnego interfejsu, szerokiego wachlarza funkcji oraz łatwego dostępu do wsparcia technicznego. Jednak prawdziwy potencjał Shoper ujawnia się w pełni dopiero wtedy, gdy sklep zostaje zintegrowany z innymi narzędziami.

Korzyści z integracji

Poznaj korzyści z integracji Shoper.

Zwiększenie efektywności

Automatyzacja procesów to klucz do efektywnego prowadzenia sklepu internetowego. Integracja Shoper umożliwia automatyczne zarządzanie zamówieniami, co eliminuje ryzyko błędów ludzkich i skraca czas realizacji zamówienia. To z kolei przekłada się na zadowolenie klientów i reputację sklepu.

Dodatkowo, integracja z systemami płatności umożliwia szybką i bezproblemową obsługę transakcji online.

Rozszerzenie możliwości marketingowych

Personalizacja oferty to dzisiaj klucz do przyciągania klientów. Integracja Shoper pozwala na analizę danych klientów i dostosowanie oferty do ich potrzeb i preferencji. Dzięki temu można przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć lojalność tych już istniejących.

Synchronizacja z narzędziami do analizy danych oraz marketingu pozwala również na prowadzenie bardziej skutecznych kampanii reklamowych i śledzenie wyników.

Elastyczność w wyborze dostawy i płatności

Klienci oczekują różnorodnych opcji dostawy i płatności. Połączenie Shoper z różnymi dostawcami oraz systemami płatności pozwala zaoferować klientom wybór, co może zwiększyć konwersję i ich zadowolenie.

Wydajność i skalowalność

Przyjrzymy się, dlaczego wydajność i skalowalność są nieodłącznymi elementami udanego sklepu online opartego na Shoper.

Wsparcie dla większej ilości produktów

W miarę rozwoju sklepu, ilość oferowanych produktów może się zwiększać. Shoper oferuje wsparcie dla dużej ilości produktów, a odpowiednia integracja pozwala na płynne zarządzanie nawet bardzo rozbudowanym asortymentem.

Optymalizacja prędkości działania sklepu

Szybkość działania sklepu online to kluczowy czynnik wpływający na doświadczenie klienta. Integracja Shoper pozwala na optymalizację prędkości działania sklepu, co jest istotne zarówno dla SEO, jak i satysfakcji użytkowników.

Rozwój sklepu w miarę wzrostu sprzedaży

Dzięki zintegrowanym narzędziom i skalowalności Shoper, sklep może rosnąć wraz z zainteresowaniem klientów. Nie trzeba obawiać się, że platforma nie będzie w stanie sprostać większemu obciążeniu.

Bezpieczeństwo i ochrona danych

Bezpieczeństwo i ochrona danych klientów to podstawa dzisiejszego handlu internetowego.

Wsparcie dla certyfikatów SSL

Bezpieczeństwo transakcji online to priorytet. Shoper oferuje wsparcie dla certyfikatów SSL, a integracja z odpowiednimi narzędziami pozwala na jeszcze lepszą ochronę danych klientów.

Zabezpieczenia przed atakami internetowymi

Sklepy online są narażone na różne rodzaje ataków internetowych. Zintegrowanie Shoper z narzędziami do monitorowania i ochrony przed atakami pozwala zminimalizować ryzyko utraty danych i przestojów w działaniu sklepu.

Koszty i opłaty związane z integracją

Przed przystąpieniem do integracji warto dokładnie rozważyć koszty z nią związane. Jednak zazwyczaj inwestycja w integrację zwraca się w postaci zwiększenia efektywności i zysków.

Jak zacząć integrację z Shoper?

Jeśli zdecydowaliśmy się na integrację, warto wybrać odpowiedniego dostawcę usług integracyjnych, zaplanować proces oraz zadbać o odpowiednie szkolenie zespołu. To kluczowe kroki w zapewnieniu sukcesu integracji.

Dlaczego warto zintegrować sklep Shoper? Podsumowanie

Integracja sklepu Shoper to kluczowy krok w rozwoju e-commerce. Daje ona przedsiębiorcom dostęp do szeregu narzędzi, które mogą znacząco zwiększyć efektywność, wydajność i bezpieczeństwo działania sklepu online. Zintegrowany sklep może lepiej sprostać oczekiwaniom klientów, co przekłada się na większe zyski i sukces w handlu internetowym.

Podsumowując, integracja sklepu z platformą Shoper to:

 • Efektywność i automatyzacja: Integracja z Shoper pozwala na automatyzację procesów, co skraca czas realizacji zamówień, eliminując ryzyko błędów i zwiększając satysfakcję klientów.
 • Rozszerzone możliwości marketingowe: Dzięki personalizacji oferty i analizie danych klientów, można przyciągać nowych klientów oraz zwiększać lojalność tych już istniejących.
 • Elastyczność i wybór: Synchronizacja umożliwia szeroki wybór dostaw i opcji płatności, co zwiększa konwersję i zadowolenie klientów.
 • Wydajność i skalowalność: Sklep na Shoper może rosnąć wraz z rosnącym zainteresowaniem klientów, zapewniając wydajność i optymalizację prędkości działania.
 • Bezpieczeństwo i ochrona danych: Integracja Shoper oferuje wsparcie dla certyfikatów SSL i narzędzi do ochrony przed atakami internetowymi, co stanowi kluczową kwestię w budowaniu zaufania klientów.
 • Rozsądne koszty i inwestycja ze zwrotem: Pomimo kosztów integracji, inwestycja ta zazwyczaj zwraca się w postaci zwiększonych zysków i efektywności operacyjnej.

Integracje od firmy Apilo

Eksperci z firmy Apilo oferują zaawansowaną platformę multichannel, która umożliwia firmom jednoczesną sprzedaż w wielu kanałach. Tego typu automatyzacja pozwala obniżyć koszty prowadzenia działaności oraz skoncentrować się na osiągnięciu celów strategicznych w prowadzeniu biznesu.

Integracje w naszej ofercie:

 • Integracje z Allegro,
 • Integracje z Shoper,
 • Integracje z Amazon,
 • Integracje z OLX,
 • Integracje z Empik,
 • Integracje z Ebay,
 • Integracje z Woocommerce,
 • Integracje z Ceneo,
 • Integracje z EMAG,
 • Integracje z InPost,
 • Integracje z DPD,
 • Integracje z UPS,
 • Integracje z Orlen Paczka.

oraz wiele innych.

Apilo sp. z o.o.
Pawia 9, 31-154 Kraków

Oddział: Tęczowa 2b, 43-340 Kozy

NIP: 937-271-51-54
REGON: 380848632
KRS: 0000741999

Telefony:
+48 12 44 66 800
+48 728 454 947

Strona WWW: https://apilo.com/pl/