Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz dołączyła do Rady Nadzorczej MCI Capital ASI

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz
Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz

Małgorzata Adamkiewicz jest doktorem nauk medycznych, współwłaścicielką i przewodniczącą Rady Nadzorczej Adamed Pharma – lidera w dziedzinie farmacji i biotechnologii oraz współwłaścicielką i członkiem zarządu Adamed Technology – spółki inwestującej w nowe rozwiązania medyczne na wczesnym etapie rozwoju 

– Bardzo się cieszę, że będę miał okazję współpracować z Małgorzatą Adamkiewicz, którą od lat cenię za jej dokonania. Bez wątpienia należy do grupy najlepszych, najbardziej pomysłowych i innowacyjnych polskich przedsiębiorców – mówi Tomasz Czechowicz, partner zarządzający i główny akcjonariusz MCI.

–  Cieszę się, że będą mogła wnieść swój wkład w rozwój i sukces firmy. MCI to lider w sektorze private equity, z długą historią innowacyjnych inwestycji w technologie cyfrowe. Wierzę, że nasze wspólne działania przyczynią się do dalszego dynamicznego wzrostu i umacniania pozycji rynkowej MCI – podkreśla dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz.

Małgorzata Adamkiewicz od 2013 r. jest członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, a od 2015 roku pełni również funkcję wiceprezesa zarządu Polskiej Rady Biznesu. W swojej karierze zasiadała w Radzie Nadzorczej banku Pekao S.A., była członkiem Rady Uczelni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kapituły Biznesu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Konwentu Politechniki Warszawskiej.

Małgorzata Adamkiewicz jest również aktywnie zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. W 2014 roku powołała Fundację Adamed, aby wspierać uzdolnioną młodzież w Polsce.

Za swoją działalność została odznaczona w 2013 r. Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznawanym osobom zasłużonym dla polskiej gospodarki (2019 r.)