Escola zajęła 1. miejsce spośród polskich spółek w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2021 w kategorii „Growth Stars”

dr Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli
dr Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli

Escola, jedna z czołowych firm tworząca aplikacje mobilne i webowe w Polsce zajęła 1. miejsce spośród polskich spółek, a 8. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2021 w kategorii „Growth Stars”.

Nieprzerwanie od kilku lat, notujemy stały i dynamiczny wzrost. Zaczynaliśmy od 6-osobowego zespołu, a aktualnie posiadamy blisko 70 osób. W Grupie Kapitałowej mamy 5 spółek i stawiamy przede wszystkim na nasze kompetencje – edukację i jakość produktową. Wyróżnienie w kategorii „Growth Stars” w rankingu Deloitte to dowód na to, że zajmujemy silną pozycję na polskim rynku IT. W czerwcu nasza spółka zajęła wysokie 6. miejsce wśród 100 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w ostatnich dwóch latach w rankingu Clutch – mówi Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2021 w kategorii „Growth Stars” bierze pod uwagę dynamikę przychodów – Escola zanotowała wzrost przychodów o 1081 proc. Spółka ma za sobą trzy udane finansowania crowdfoundingowe, z których pozyskała 3,25 mln zł. Spółka konsekwentnie realizuje cele i przejmuje kolejne spółki technologiczne, poszerzając portfolio swoich usług i zespół doświadczonych programistów. Tylko w tym roku Escola przejęła platformę myVOD, software house – Deal IT, czy krakowską spółkę ClickMaster, organizatora międzynarodowej konferencji rynku mobilnego – Mobile Trends.

– Akwizycje pozwalają nam na dużą dynamikę rozwoju i pozyskanie specjalistów na rynku. Z kolei mała rotacja pracowników w obrębie grupy sprzyja budowaniu zgranego i rozbudowanego zespołu. Sukces i wyróżnienie, które teraz osiągnęliśmy to nasza wspólna praca. Kolejny krok milowy, który niedługo osiągniemy to planowany na pierwszą połowę 2022 roku debiut na NewConnect – dodaje Krzysztof Wojewodzic.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe to zestawienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie Europy Środkowej. Oprócz firm wyróżnionych w głównej kategorii Fast 50, Deloitte Central Europe nagrodził też młodsze firmy w kategorii „Growth Stars”, które wchodzą w skład zestawienia „Companies to watch”. Firmy samodzielnie zgłaszają chęć udziału w rankingu, a Deloitte weryfikuje podane przez nie dane finansowe.

Oprócz bazowej działalności, przejęcia i tworzenie spółek zależnych oraz akwizycja innych software house’ów są głównymi elementami strategii Escola. Pozwala to na pozyskanie doświadczonych programistów oraz zwiększenie liczby prowadzonych projektów. Escola SA w 2021 r. zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 180 % za lata 2019-2020. Ranking Clutch zestawia 100 najszybciej rozwijających się firm IT i jest oparty na bezwzględnej stopie wzrostu przychodów w latach 2019-2020.