Firma Deloitte motywuje liderów do zaangażowania w rozwiązywanie najważniejszych problemów społecznych

0

Dwie trzecie przedstawicieli pokolenia Y ma zamiar przed 2020 rokiem odejść z firmy, w której są dziś zatrudnieni. Podczas ruszającego 20 stycznia br. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos eksperci firmy doradczej Deloitte pomogą światowym liderom biznesu nauczyć się, jak zaszczepić w tzw. Millennialsach lojalność wobec organizacji, w której pracują.    

Hasłem przewodnim tegorocznego forum jest „Okiełznanie czwartej rewolucji przemysłowej” (Mastering the Fourth Industrial Revolution), a jednym z jego celów określenie zadań, które ma do spełnienia w społeczeństwie współczesny biznes. Za sprawą Deloitte ten temat po raz pierwszy pojawił się w Davos w 2012 roku. W tym roku dyskusja ma się koncentrować wokół współpracy biznesu z najważniejszymi interesariuszami w celu rozwiązania najbardziej palących problemów społecznych.

W Davos firma Deloitte po raz kolejny zaprezentuje wyniki międzynarodowego badania „Millennials Survey”, które pokaże, jak dużą rolę młode pokolenie odgrywa w rozwoju biznesu i społeczeństwa. Pozwoli ono również odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pracodawcy mogą zaspokoić potrzeby pokolenia Y w zakresie ich rozwoju zawodowego.

W Davos będzie uczestniczył Punit Renjen, Dyrektor Generalny Deloitte Global. Oprócz niego obecni będą również : Catherine Engelbert (CEO Deloitte USA), Jim Moffatt (Chairman and CEO Deloitte Consulting w USA), Alain Pons (CEO Deloitte we Francji) oraz David Sproul (CEO Deloitte w Wielkiej Brytanii).

Eksperci Deloitte wezmą również udział w panelach i dyskusjach, które w dniach 20-23 stycznia odbędą się w Davos:

  • Erick Calvillo: Latin America Competitiveness Lab Phase II,
  • Gary Coleman: Mapping the Geo-economic Landscape,
  • Bob Contri: Disruptive Innovation in Financial Services,
  • Chip Cottrell: Partnering Against Corruption Initiative (PACI) Vanguard/Infrastructure,
  • Duane Dickson: Collaborative Innovation and Emerging Technologies,
  • Shay Eliaz: New Vision for Agriculture,
  • Pradeep Prabhala: Redesigning Development Finance.
Czytaj również:  Brexit opóźniony. Inflacja w Polsce wzrosła do 1,2%