Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A

Agencja Fitch Ratings

Agencja Fitch w wysłanym 1 marca br. komunikacie potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. (EFL) na bardzo wysokim poziomie „A” z perspektywą negatywną. Jest to jedna z najwyższych ocen, jakie posiadają obecnie działające w Polsce instytucje finansowe.

Agencja w uzasadnieniu wysokiej oceny podkreśliła zaangażowanie kapitałowe i kredytowe właściciela Credit Agricole S.A. oraz bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony akcjonariusza. Przynależność EFL do Credit Agricole S.A. zapewnienia stabilność finansową. EFL jest ściśle nadzorowany przez Credit Agricole S.A. . Działając w ramach wspólnej marki jest dobrze zintegrowany z centralnym zarządzaniem i obowiązującą w całej grupie polityką ryzyka.

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. jest jednym z największych graczy w branży leasingowej w Polsce. W ciągu 30 lat działalności na polskim rynku firma zdobyła zaufanie ponad 330 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości 70 mld. W 2020 roku wartość sfinansowanych przez EFL inwestycji wyniosła 5,7 mld pln.

W rezultacie EFL , w tym trudnym pandemicznym roku , zwiększył udziały rynkowe do 8,1 proc. z 7,3 proc. w roku poprzednim.