Fundusz Alfabeat poszerza zespół ekspertów

biuro firma biznes

Do zespołu Alfabeat – funduszu kapitałowego dla projektów technologicznych – dołączyło dwóch ekspertów – Marcin Kowalski w roli Executive in Residence oraz Rafał Janik w roli Head of Communication.

Marcin Kowalski jest współzałożycielem UXPin – polsko-amerykańskiej firmy, która stworzyła narzędzie do projektowania interfejsów aplikacji mobilnych i internetowych. Przez ostatnie osiem lat Kowalski był odpowiedzialny m.in. za operacyjną, prawną i finansową stronę UXPin. Wraz ze współzałożycielem udało mu się przeprowadzić trzy rundy finansowania – w tym Seed i Series A w Stanach Zjednoczonych z takimi inwestorami jak Andreessen Horowitz i True Ventures. Nowy Executive in Residence Alfabeat ma fachową wiedzę dotyczącą uruchamiania i rozwijania biznesu w Stanach Zjednoczonych, tworzenia efektywnych struktur wewnątrz firmy oraz budowania kilkudziesięcioosobowych zespołów.

Rafał Janik, Head of Communication Alfabeat, był odpowiedzialny m.in. za wprowadzenie i uruchomienie sprzedaży Twittera w Polsce. Ma 15-letnie doświadczenie w budowaniu strategii marek, planowaniu działań z zakresu PR i marketingu oraz w zarządzaniu operacyjnym i sprzedażowym w skali międzynarodowej. Posiada rozległą wiedzę na temat aktualnych trendów na rynkach medialnych i doświadczenie w efektywnym wdrażaniu narzędzi marketingowych.

– Zgodnie z naszym założeniem – We support founders through global alliances – wspieramy założycieli poprzez globalne alianse. Wierzymy, że jest to możliwe dzięki ekspertom, którzy uczestniczyli w międzynarodowych przedsięwzięciach. Bardzo się cieszymy, że Marcin i Rafał będą wspierać swoim doświadczeniem nasze spółki portfelowe – komentuje Jan Wyrwiński – współzałożyciel i Partner Zarządzający funduszu Alfabeat.

Alfabeat

Alfabeat to fundusz kapitałowy dla projektów technologicznych o globalnym potencjale. Fundusz wspiera pomysłodawców w rozwoju projektów w obszarach Cloud Enterprise Software. Partnerzy Zarządzający Alfabeat pracowali w sześciu krajach, brali udział w rozwijaniu kilkudziesięciu startupów, byli odpowiedzialni za IPO. Fundusz zainwestował m.in. w Daily, DEBN, Fibratech, Intiaro oraz – wspólnie z WeWork – w Andiamo.