Gi Group Holding przejmuje europejski oddział agencji rekrutacyjnej Kelly za 130 mln euro

Gi Group

Gi Group Holding ogłosił dzisiaj zakończenie przejęcia europejskiego oddziału agencji doradztwa personalnego Kelly (Nasdaq: KELYA, KELYB), wiodącego globalnego dostawcy specjalistycznych rozwiązań HR. To największa transakcja w historii Gi Group Holding, która zwiększy przychody grupy do pięciu miliardów euro.

Przejęcie przyśpiesza realizację strategii rozwoju Gi Group Holding, zakładającej osiągnięcie pozycji lidera w globalnej branży rekrutacyjnej – holding rozszerza swoją działalność w jedenastu krajach, m.in. we Francji, Portugalii, Szwajcarii i Polsce oraz będzie oferować swoje usługi w Belgii, Luksemburgu i Norwegii. Spółka Kelly ma ogromną wiedzę i doświadczenie w obszarze usług rekrutacyjnych, co ugruntuje pozycję Gi Group Holding jako zaufanego, kompetentnego i niezawodnego partnera.

Przejęcie umożliwi Gi Group Holding wzmocnienie oferty HR w zakresie Life Sciences (sektor usług farmaceutycznych i sprzętu medycznego), pracy tymczasowej i potencjału RPO (recruitment process outsourcing), które staną się elementem propozycji wartości Grupy. Zgodnie z przyjętą strategią holding rozwija swój ekosystem HR, żeby oferować kompleksowe usługi i rozwiązania.

„To bardzo ważny dzień, ponieważ finalizujemy nasze 51. przejęcie. Jest to w dotychczasowej historii rozwoju spółki największa transakcja, która pozwoli nam stać się światowym liderem usług HR” – podkreślił założyciel i dyrektor generalny Gi Group Holding, Stefano Colli-Lanzi.  „Chcemy w dalszym ciągu wprowadzać pozytywne zmiany na rynku pracy i bardzo cieszymy się, że naszym partnerem jest spółka Kelly posiadająca ofertę dopełniającą nasze usługi. Już niedługo powitamy w rodzinie Gi Group Holding setki nowych kolegów i koleżanek, którzy wniosą cenny wkład w realizację naszej misji promocji i wprowadzania zrównoważonej pracy na całym świecie”.