Grupa AWBUD wykonawcą hotelu „By The Sea Resort” w Międzyzdrojach

Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.
Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.

Grupa AWBUD podpisała umowę z firmą Minde Sp. z o.o. na realizację prac budowlanych w ramach obiektu hotelowego „By The Sea Resort”, który powstanie przy Alei Gwiazd 15 w Międzyzdrojach. Przedmiotem kontraktu jest wykonanie budynku hotelu wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Zawarta umowa jest następstwem podpisanego w lutym br. listu intencyjnego, na podstawie którego strony negocjowały warunki kontraktu. Zlecenie opiewa na kwotę 70,5 mln zł netto.

Czterokondygnacyjny obiekt hotelowy „By The Sea Resort”, który będzie realizowany przez Grupę Awbud, powstanie w rejonie ulic Promenada Gwiazd i Campingowej, tuż przy plaży i morzu. Budynek będzie pełnił funkcję aparthotelu z 207 pokojami, zapleczem konferencyjnym i medycznym oraz SPA.

W ramach kontraktu Grupa AWBUD wykona prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę oraz będzie odpowiedzialna za kompleksową realizację obiektu hotelowego, wraz z parkingiem podziemnym. Prace obejmą również wykończenie pomieszczeń, części wspólnych, wykonanie SPA hotelowego z basenem i saunarium, a także instalacji elektrycznych i sanitarnych. Umowa zakłada ponadto budowę osobnego obiektu przeznaczonego na klub jachtowy oraz bar, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku, wykonanie dróg, chodników i małej architektury. Prace budowlane rozpoczną się w terminie 30 dni od uregulowania niezbędnych formalności poprzedzających uruchomienie inwestycji. Termin realizacji prac ustalono na koniec maja 2020 roku.

Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.
Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.

– Strategia rozwoju Grupy AWBUD zakłada koncentrację na tych segmentach rynku budowlanego, które pozwalają uzyskiwać zadawalający nas poziom rentowności, a budownictwo komercyjne niewątpliwie do takich należy. W bieżącym roku pozyskaliśmy kilka kontraktów z tego obszaru, m.in. od firmy Rossmann na budowę magazynu wysyłkowego, czy od spółki CD LOCUM INWESTYCJE Sp. z o.o. na realizację prac instalacyjnych w powstającej w Jarosławiu Galerii Handlowej „Stara Ujeżdżalnia” – mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A. – Posiadamy pełen zakres kompetencji niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia, jakim jest budowa hotelu w Międzyzdrojach. Na przestrzeni 28 lat naszej działalności zebraliśmy bogate doświadczenie w realizacji obiektów hotelowych, a także innych budynków z przeznaczeniem komercyjnym, takich jak np. galerie handlowe, przestrzenie konferencyjno-biurowe i inne obiekty użyteczności publicznej, co było dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem Grupy AWBUD do realizacji tej inwestycji – dodaje Michał Wuczyński.

Grupa AWBUD posiada, w swoim portfolio projektów z zakresu budownictwa komercyjnego, realizacje obiektów hotelowych, zarówno w formule generalnego wykonawstwa, jak i w zakresie robót żelbetowych czy prac instalacyjnych. Wykonywała prace m.in. przy budowie hotelu Poziom 511 w Ogrodzieńcu, hotelu Piramida w Tychach czy hotelu Haston we Wrocławiu. Ponadto, Instal-Lublin, spółka należąca do Grupy, realizowała instalacje w Grand Hotelu Lublinianka oraz Hotelu Orbis Zamoyski w Zamościu.