Grupa Wind Mobile – Rekordowe wyniki po II kwartale 2014 r.

WIND MOBILE

Grupa Wind Mobile, dostawca rozwiązań informatycznych, m.in. dla branż finansowo-bankowej i telekomunikacyjnej, zaprezentowała raport za II kwartał 2014 r. Jest to pierwszy raport pokazujący skonsolidowane wyniki dwóch spółek tworzących Grupę: Software Mind SA oferującego rozwiązania informatyczne dla branż finansowo-bankowej, telekomunikacyjnej i hotelarskiej oraz Wind Mobile SA, dostawcy rozwiązań teleinformatycznych dla operatorów komórkowych w Polsce i na świecie.

Pod względem osiągniętych wyników okres ten okazał się rekordowy. Przychody netto ze sprzedaży w pierwszym półroczu wyniosły ponad 18,4 mln zł i wykazały się dynamiką wzrostu wynoszącą aż 368 procent. Zysk netto osiągnął poziom 2 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r.

„Dwa kwartały tego roku okazały się dla nas rekordowe pod względem przychodów i bardzo pracowite. W tym czasie wzrosła także EBITDA z 1,4 mln do 4,0 mln zł. Wyniki te najlepiej pokazują jak bardzo zwiększył się potencjał obu firm po połączeniu w jedną grupę. Bardzo cieszymy się z takiego rezultatu. Nie zwalniamy tempa i będziemy dalej ciężko pracować nad realizacją strategii intensywnego rozwoju grupy Wind Mobile. Jestem przekonany, iżdruga połowa roku pokaże, że jesteśmy jeszcze mocniejsi i będę mógł przekazać Państwu jeszcze lepsze informacje o naszych wynikach finansowych”, powiedział Rafał Styczeń, Prezes Zarządu Software Mind SA.
Obecnie Grupa pracuje intensywnie nad przejściem na główny rynek warszawskiej GPW. Spółka chce, by nastąpiło to jeszcze w 2014 roku.

„Przejście na duży parkiet to naturalny krok w rozwoju naszej spółki. Cały czas rośniemy, a obecność na głównym parkiecie przyczyni się do znaczącego zwiększenia dynamiki wzrostu. Jestem przekonany, że Wind Mobile osiągnął już odpowiedni stopień rozwoju by w pełni korzystać z potencjału głównego rynku GPW i swojej obecności wśród największych graczy rynku kapitałowego w Polsce”, powiedział Grzegorz Młynarczyk, Wiceprezes Software Mind SA.

Jednocześnie Rafał Styczeń poinformował o zbliżającej się finalizacji akwizycji podmiotu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„Jesteśmy na końcowym etapie przejęcia. Po ustaleniu i zaakceptowaniu nowych warunków, rozpoczynamy prace nad umową akwizycyjną. Nawiązane partnerstwo na Bliskim Wschodzie otworzyło nam drzwi na wiele rynków i wielu operatorów. Do tej pory działaliśmy lokalnie z dostępem do czterech krajowych firm, więc tak szerokie zainteresowanie naszymi rozwiązaniami oraz prowadzone i przygotowywane wdrożenia pozwalają mocno rozwijać się obszarowi Mobile nowej Grupy”, powiedział Tomasz Kiser Wiceprezes Wind Mobile SA.
Wrażenie robią również wdrożenia produktów firmy. iLumio wchodzi do znanych sieci jak Hilton czy Best Western, LiveBank cieszy się zainteresowaniem w wielu krajach, a rozwiązania infrastrukturalne, wywodzące się bezpośrednio z Wind Mobile, notują w tym roku mocne wzrosty.

„Jesteśmy dumni z wdrożeń systemu iLumio, które zrealizowaliśmy dla takich światowych potentatów branży hotelowej jak m.in. Hilton czy Best Western. Pokazują one, że nasze produkty i rozwiązania są doskonałej jakości i odpowiadają potrzebom rynkowym. Wszystkie te sukcesy wzmacniają naszą Grupę. Jestem przekonany, że zarówno w średniej jak i dłuższej perspektywie, przełożą się one na wymierne korzyści dla klientów oraz akcjonariuszy Grupy Wind Mobile” ,zapewnia Rafał Styczeń, Prezes Zarządu Software Mind SA.