Huckleberry Games S.A.: zapowiada premierę gry „Edengrad” na 4 kwietnia 2017 r.

0

Huckleberry Games S.A., Spółka z branży gier komputerowych, poinformowała o ustaleniu terminu premiery gry „Edengrad” na platformie Steam na dzień 04.04.2017 r. Debiut tej produkcji jest ściśle związany z planowanym wejściem Spółki na rynek NewConnect do końca 2 kw. 2017 r.

Spółka Huckleberry Games S.A. ogłosiła, że premiera gry „Edengrad” za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam została wyznaczona na dzień 04.04.2017 r. Według wewnętrznych badań, jakie Emitent przeprowadził w celu ustalenia jak najlepszej daty debiutu, początek kwietnia jest bardzo dobrym terminem do wypuszczenia tego typu gry. Gra „Edengrad” zostanie wprowadzona do dystrybucji w wersji Alpha, czyli w fazie wczesnego dostępu, co wynika z chęci budowania wokół niej szerokiej społeczności oraz umożliwienia graczom realnego wpływu na proces tworzenia gry. Spółka oczekuje dużego zainteresowania swoją produkcją oraz liczy na wysoką sprzedaż na rynkach zagranicznych.

„Gra „Edengrad” początkowo miała pojawić się na platformie Steam już w połowie marca, jednak rygorystyczne wymagania certyfikacyjne spowodowały, że premiera gry została ostatecznie ustalona na 4 kwietnia. Na dłuższy czas oczekiwania na debiut złożyły się też konieczność implementacji polityki zabezpieczeń platformy Steam oraz dostosowania gry dla dużej grupy odbiorców z Europy Wschodniej. To właśnie na stworzeniu zaangażowanej społeczności zależy nam najbardziej. Udostępnienie gry w fazie Alpha pokazuje, że Huckleberry Games S.A. liczy na aktywny wkład graczy nie tylko w tworzenie i rozwój gry, ale i w zapewnienie szerokiego grona zainteresowanych odbiorców. Od początku powstawania gry dajemy graczom możliwość wyrażenia opinii czy sugestii poprzez platformę Steam, forum „Edengradu” oraz portale społecznościowe, budując bazę przyszłych nabywców gry i zainteresowanie wokół projektów Spółki.” – wyjaśnia Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.

Premiera gry „Edengrad” jest ściśle powiązana z planowanym debiutem Spółki na rynku NewConnect. W najbliższym czasie Huckleberry Games S.A. złoży niezbędne dokumenty do KDPW, a następnie złoży wniosek do Giełdy Papierów Wartościowych o wprowadzenie jej akcji do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Plany Spółki zakładają, że jej debiut na alternatywnym rynku powinien nastąpić do końca 2 kw. 2017 r. Huckleberry Games S.A. z oferty publicznej akcji serii E pozyskała ponad 2 mln zł. W ramach przeprowadzonej oferty publicznej Spółka dokonała przydziału 102.439 szt. akcji serii E, na które zapisy złożyło 133 inwestorów. Cena emisyjna wynosiła 20,00 zł za 1 akcję. Środki pozyskane przez Huckleberry Games S.A. zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery PC, konsole i urządzenia VR oraz na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry „Edengrad”.

Czytaj również:  Kurs funta: Funt brytyjski ma za sobą najlepszy dzień od stycznia

„Wejście na rynek NewConnect oznacza dla Spółki możliwość pozyskania środków na rozwijanie oraz dopracowanie koncepcji gry, a także urzeczywistnienie pomysłów naszych najbardziej aktywnych i zaangażowanych fanów. Huckleberry Games S.A. pokazuje tym samym, że jest Spółką, która dba o przejrzystość i pokłada duże zaufanie w swoim otoczeniu.” – dodaje Prezes Borowski.