IBM planuje przejęcie Nordcloud

ibm

IBM ogłosił porozumienie w sprawie przejęcia Nordcloud, europejskiego lidera w dziedzinie implementacji chmury, transformacji aplikacji i usług zarządzanych. Dzisiejsze wiadomości jeszcze bardziej zwiększają możliwości IBM w zakresie migracji i transformacji chmury, co stanowi ważny aspekt jej strategii rozwoju platformy chmury hybrydowej.

Misją Nordcloud z siedzibą w Helsinkach w Finlandii i biurami w 10 krajach europejskich jest pomoc firmom w stawaniu się silniejszymi, sprawniejszymi i elastyczniejszymi dzięki chmurze. Od prowadzonych przez firmę Gartner badań Magic Quadrant po ranking Financial Times szybko rozwijających się firm europejskich – Nordcloud jest uznawany za lidera w dziedzinie usług chmury publicznej. Na przestrzeni ostatnich 10 lat ta prywatna firma stała się ogólnoeuropejskim liderem w branży usług transformacji chmury. Jest jednym z nielicznych dostawców potrójnie certyfikowanych w Amazon Web Services, Google Cloud Platform i Microsoft Azure.

„Nasi klienci coraz częściej przyjmują bardziej holistyczne podejście do modernizacji aplikacji, które pozwala im operować w tradycyjnym środowisku informatycznym, chmurze prywatnej i publicznej” – powiedział John Granger, starszy wiceprezes ds. innowacyjności aplikacji chmurowych i dyrektor operacyjny, IBM Global Business Services. „Przejęcie Nordcloud przez IBM dodaje swego rodzaju dogłębną wiedzę specjalistyczną, która będzie stymulować transformacje cyfrowe naszych klientów, a także wspierać dalsze wdrażanie platformy chmury hybrydowej od IBM. Narzędzia, metodologie i talenty w chmurze Nordcloud są silnym sygnałem, że IBM angażuje się w pomyślną podróż naszych klientów do chmury”.

„Podejście firmy IBM do chmury hybrydowej bardzo współgra z naszym podejściem do pomocy klientom w migracji, zarządzaniu i modernizacji w chmurze” – powiedział Fernando Herrera, prezes i założyciel Nordcloud. „Jako doświadczony partner w dzisiejszych ekosystemach chmurowych współpracujemy ze wszystkimi dostawcami chmury publicznej dla dobra naszych klientów w całej Europie. Bardzo cieszy mnie, że mogę przyjąć otwarte podejście firmy IBM do innowacji oraz pomóc jej zwiększyć globalny zasięg”.

Czołowi analitycy branży informatycznej szacują, że do 2024 roku wartość rynku profesjonalnych usług w chmurze przekroczy 200 miliardów dolarów[1]. Otwarte i elastyczne podejście firmy IBM do doradztwa, budowania, przenoszenia i zarządzania hybrydowymi środowiskami klientów daje przedsiębiorstwom swobodę wyboru spośród wielu dostawców, aby jak najlepiej realizować ich potrzeby biznesowe i informatyczne. To ostatnie przejęcie jest najnowszym przykładem tego, jak IBM rozszerza zasięg i dogłębność swojej oferty chmury hybrydowej w celu zarządzania złożonymi integracjami – technologii, ludzi i procesów.

Po zamknięciu transakcji Nordcloud stanie się firmą IBM. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia i ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale 2021 roku.

[1] Dane szacunkowe na podstawie prognoz Gartnera i IDC 2024 dla usług zarządzanych w chmurze i usług profesjonalnych.