iFun4All podpisał umowę z Legendary Television Productions

0
analizy raporty

iFun4all ma umowę z Legendary Television Productions. Dotyczy ona prawa opcji, na mocy którego producent dokonał rezerwacji prawa do ekranizacji gry Serial Cleaner.

Podpisanie umowy z Legendary to kolejny krok w kierunku wyprodukowania serialu telewizyjnego na podstawie gry Serial Cleaner.  Zgodnie z umową, hollywoodzkiemu producentowi wyłączne prawo opcji przysługiwać będzie za jednorazową opłatą przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy za dodatkową opłatą. Po skorzystaniu z prawa opcji, wytwórnia nabędzie prawa autorskie do skradanki z wyłączeniem zachowanych przez spółkę praw do dalszej dystrybucji i sprzedaży, promowania i reklamowania, oraz wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji (sequeli i prequeli). Za sprzedaż praw autorskich do gry iFun4all otrzyma jednorazowe wynagrodzenie oraz wynagrodzenie w postaci tantiem z dochodów pochodzących z wykorzystania gry przez Legendary.

Współpraca z APA okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki ich doświadczeniu w branży oraz profesjonalnym negocjacjom udało się nam podpisać umowę z tak renomowanym producentem jak Legendary. W wyniku jej zawarcia jako pierwsza spółka w Polsce mamy szansę na ekranizację naszej gry. Jest to niebywałe osiągnięcie, które potwierdza, że nasze dotychczasowe kroki były słuszne, a sam Serial Cleaner może okazać się czymś więcej niż tylko wysoko ocenianą grą – komentuje Mielcarek. – To kolejna umowa ze znaczącym, globalnym partnerem, którą udało się nam się podpisać w ostatnim czasie.

Legendary Television Productions to spółka-córka jednej z największych wytwórni kinowych Legendary Entertaiment, odpowiedzialnej za takie tytuły jak trylogia Mroczny Rycerz Christophera Nolana, Jurassic World, 300, czy nadchodzący Detektyw Pikachu. Legendary Television Productions specjalizuje się w produkcji seriali telewizyjnych zgodnych z jakością i filozofią całej grupy kapitałowej. Ma na swoim koncie realizacje zarówno dla amerykańskiej telewizji (Colony) jak i platform dystrybucyjnych takich jak Netflix (Love) i Amazon (The Expanse).

Czytaj również:  Przestrzeń powietrzna otwiera się dla bezzałogowych pojazdów latających. Trwają testy systemów zarządzania bezzałogową flotą dronową

Przypominamy, że przed iFun4all czas intensywnej pracy.  Już wkrótce, bo 20 czerwca, będzie miała miejsce premiera gry Serial Cleaner na platformie iOS. Ponadto w połowie maja spółka wydała w wersji early access grę Ritual Crown of Horns i pracuje obecnie nad udoskonalaniem jej przed premierą pełnej wersji, która ma odbyć się jeszcze w tym roku. Gamedeveloper niedawno podpisał też umowę z Paradox Interactive, na mocy której stworzy grę osadzoną w uniwersum Vampire: The Mascarade. Jednocześnie trwa kampania crowdfundingowa planszowej wersji Halls of Horror, podczas której dotychczas udało się zebrać 34% celu.

329 osób wsparło nasz projekt, a prawie 1500 go obserwuje. Liczymy, że najwięcej będzie się działo pod koniec. Mamy jeszcze kilka asów w rękawie – zapewnia prezes.