ING Lease zwiększył udział w rynku

0

Według danych ZPL na koniec 1 kwartału 2017, ING Lease plasuje się na 5. miejscu wśród firm leasingowych w Polsce pod względem wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów. Spółka jednocześnie zwiększyła udział w rynku do 5,94 proc.

Całkowita wartość należności od klientów spółki osiągnęła na koniec 1 kwartału poziom 6,6 mld zł, odnotowując tym samym 11,3% przyrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Dynamicznie przyrastała również liczba klientów – zanotowano wzrost o 31,2% w stosunku do stanu na koniec marca 2016 roku.

Ewa Łuniewska, prezes ING Lease
Ewa Łuniewska, prezes ING Lease

– W czasach cyfryzacji i automatyzacji, klienci oczekują szybkich, prostych produktów i wygodnych rozwiązań w obszarze leasingu. Dlatego udostępniliśmy możliwość wnioskowania o leasing poprzez bankowość internetową i mobilną ING. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany oraz konkurencyjna oferta pozwolą nam utrzymać wzrost w zakresie sprzedaży i umocnią naszą pozycję na rynku – powiedziała Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

W efekcie wprowadzonych zmian w ofercie produktowej oraz obsłudze w poprzednich kwartałach, ING Lease zwiększył swój udział w rynku do 5,94 proc., awansując tym samym na 5 miejsce w rankingu firm leasingowych, prezentowanym przez Związek Polskiego Leasingu.

Czytaj również:  Ponad 3,72 miliarda złotych obrotów Grupy Muszkieterów po pierwszym półroczu 2019 roku