Internet rzeczy według Dell Technologies: nowy dział, strategia i rozwiązania

0

Firma Dell Technologies zaprezentowała swoją nową strategię w zakresie Internetu rzeczy, a także nowo utworzony dział rozwiązań IoT oraz premierowe produkty i udoskonalone opcje finansowania. Wszystko po to, by podkreślić wiodącą pozycję w tej dziedzinie oraz pokazać zaangażowanie na rzecz pomagania klientom w procesie wejścia w złożony i rozproszony świat IoT, przy wykorzystaniu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. W ciągu nadchodzących trzech lat Dell Technologies przeznaczy 1 mld USD na badania i rozwój w obszarze Internetu rzeczy.

Internet rzeczy i rozproszony model IT

Przez ostatnich 15 lat obserwowaliśmy nieustanny rozwój technologii chmurowych, z których wynika scentralizowany model dostarczania usług IT. Jednak dziś, kiedy urządzenia wszelkiego rodzaju – od telefonów, przez samochody, po żarówki czy termostaty – są inteligentne, pojawia się potrzeba przetwarzania informacji w czasie rzeczywistym w modelu rozproszonym. A wszystko po to, by nie marnować czasu na przesyłanie danych do chmury.

Internet rzeczy zdecydowanie zmienia sposób, w jaki żyjemy oraz w jaki działają firmy. W zasadzie zmienia cały świat” – powiedział Michael Dell, prezes i CEO Dell Technologies. „Dell Technologies przeciera dla swoich klientów szlaki, oferując nową, rozproszoną architekturę, która łączy IoT oraz sztuczną inteligencję w ramach jednego, kompleksowego ekosystemu. Zalety tego rozwiązania będą bardzo wyraźne i odczuwalne na całym świecie.

Kompleksowe i pragmatyczne podejście Dell Technologies do IoT skupia się na zintegrowanych rozwiązaniach i współpracy ze starannie dobranymi partnerami. Podejście to ma zapewnić klientom korzyści już teraz oraz przygotować ich na przyszłe potrzeby technologiczne. Klienci coraz częściej zgłaszają potrzebę współpracy z jednym partnerem, który pomoże im wdrożyć rozwiązania IoT w ich przedsiębiorstwach.

Nowy dział IoT w Dell Technologies

Nowy dział IoT Dell Technologies, kierowany przez CTO VMware, Raya O’Farrella, pomoże klientom wdrożyć i wykorzystać technologie, rozwiązania i usługi z całej oferty Dell Technologies. Obejmie to kolejne inwestycje w tworzenie produktów do bardziej zaawansowanych zastosowań oraz opracowywanie planów wdrożeń IoT dostosowanych do potrzeb klientów. Model ten sprawi, że klienci i partnerzy otrzymają najlepsze, kompleksowe rozwiązanie IoT dostosowane do ich potrzeb.

Czytaj również:  Stworzono plecaki VR z wbudowanym mikrokomputerem. Wirtualna rzeczywistość z plecaka może stać się przyszłością przemysłu

„W Dell Technologies już dawno dostrzegliśmy potencjał dynamicznie rozwijającego się rynku rozwiązań IoT” — powiedział Ray O’Farrell, dyrektor generalny ds. IoT w Dell Technologies oraz CTO VMware. „Nasz nowy dział rozwiązań IoT będzie współpracować ze wszystkimi innymi jednostkami w ramach organizacji oraz z zewnętrznymi partnerami, abyśmy mieli pewność, że dostarczamy klientom odpowiednie technologie – po to, by mogli oni szybciej i skuteczniej wdrażać rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy.

Inwestycje w obszarze IoT

W ciągu nadchodzących trzech lat Dell Technologies przeznaczy 1 mld USD na badania i rozwój w obszarze Internetu rzeczy. Dotyczy to produktów, rozwiązań, laboratoriów i współpracy z partnerami.

Nowe produkty:

  • Project Nautilus, rozwiązanie w zakresie pamięci masowej i analizy danych w czasie rzeczywistym, które przekształca produkty Dell EMC Isilon i ECS w platformy pamięci masowej IoT.