Jakub Skwarło nowym COO Unibail-Rodamco-Westfield w Europie Środkowej

Jakub Skwarło, Chief Operating Officer Central Europe w Unibail-Rodamco-Westfield (URW)
Jakub Skwarło, Chief Operating Officer Central Europe w Unibail-Rodamco-Westfield (URW)

Jakub Skwarło objął stanowisko Chief Operating Officer Central Europe w Unibail-Rodamco-Westfield (URW). W swojej nowej roli odpowiadać będzie za działalności firmy w Austrii, Czechach, Niemczech, Polsce oraz na Słowacji. Jakub Skwarło został także członkiem Executive Committee. Siedzibą nowego COO będzie warszawskie biuro URW.

Jakub wykonał ogromną pracę, pomagając nam rozwijać naszą działalność na międzynarodową skalę. Cieszę się, że teraz będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie i globalną perspektywę w  Europie Środkowej, gdzie zaczynał swoją karierę. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi utalentowanymi zespołami w regionie, będzie skutecznie wdrażać strategię rozwoju URW, szukać nowych możliwości i obszarów naszego działania, a także realizować ambitne cele związane ze zrównoważonym rozwojem – mówi Jean-Marie Tritant, CEO Unibail-Rodamco-Westfield.

Ogromnie się cieszę, że mogę dołączyć do naszych doświadczonych zespołów, działających na dynamicznym rynku Europy Środkowej i wspólnie z nimi kształtować przyszłość URW w regionie – dodaje Jakub Skwarło, Chief Operating Officer Central Europe.

Jakub Skwarło z Unibail-Rodamco-Westfield związany jest od 2005 roku, zajmując szereg różnych stanowisk w ramach organizacji, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od 2018 roku pełnił funkcję Director of Operations w Wielkiej Brytanii, gdzie odpowiedzialny był za największe aktywa URW w  Londynie: Westfield London i Westfield Stratford City.

W regionie URW posiada 20 aktywów o łącznej wartości 10,7 miliarda euro, jak również jeden z największych projektów rewitalizacyjnych w Europie – Westfield Hamburg-Überseequartier. W Polsce URW jest właścicielem i zarządcą 5 nieruchomości: Westfield Arkadia, Westfield Mokotów, Galeria Wileńska i Centrum Ursynów w Warszawie oraz Wroclavii we Wrocławiu.