Jesienny klimat w salonie dzięki odpowiednim lampom – sprawdź, na jakie warianty warto się zdecydować!

Jesienny klimat w salonie

Za oknami powoli lato odchodzi w niepamięć i ustępuje miejsca pięknej, złotej jesieni. Pozwól, aby klimat ten zagościł również w Twoich wnętrzach. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i dowiedz się, jak uzyskać jesienny nastrój w salonie za pomocą oświetlenia? Prezentujemy kilka najważniejszych wskazówek, które sprawią, że Twój pokój dzienny przemieni się w przytulne i ciepłe wnętrze – zapraszamy do lektury!

Czym charakteryzuje się jesienny klimat we wnętrzach? 

Zmieniające się pory roku mają ogromny wpływ na nasz nastrój. Wiosną i latem jesteśmy zazwyczaj pełni życia. Dzień jest długi, dzięki czemu często wychodzimy na wieczorne spacery i czekamy aż do pięknego zachodu słońca. Jesień i zima to z kolei okres w życiu większości z nas, kiedy czujemy się bardziej zaspani i zmęczeni. Dni są coraz krótsze, przez co brakuje nam światła, które znacznie wpływa na samopoczucie. Nie warto jednak z góry zakładać i nastawiać się, że nadchodzące zimniejsze miesiące będą depresyjne i smutne. Należy bowiem pamiętać, że jest to też czas, kiedy łatwo o ciepły, przytulny, domowy nastrój.

Jesienny klimat we wnętrzach to coś, o co powinniśmy zadbać już na początku października – nawet jeśli jest jeszcze piękna pogoda. Istnieje wiele sposobów na to, aby go uzyskać. Zaliczamy do nich m.in. wybór odpowiednich dodatków do domowych wnętrz, które już same w sobie stwarzają wyjątkowy nastrój. Warto pamiętać, że w pomieszczeniach z jesiennym klimatem powinno być przede wszystkim przytulnie. Można więc wyposażyć się w różnego rodzaju koce i narzuty. Jednym z ważniejszych elementów jest jednak obecność odpowiednich lamp, pasujących do nastroju jesiennego.

Rodzaje lamp, które idealnie wpasują się w jesienny klimat salonu

Jesienny klimat w salonie można w łatwy sposób uzyskać dzięki lampom. Należy jednak pamiętać o tym, że warto wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia wewnętrznego. Oznacza to, że nie wszystkie typy lamp jednakowo dobrze sprawdzą się w jesiennym pokoju dziennym.

Stojące lampy podłogowe w pokoju dziennym z jesiennym klimatem

Podczas zakupu oświetlenia do salonu z jesiennym klimatem należy pamiętać przede wszystkim o tym, że wybrane lampy powinny dawać możliwość stworzenia wyjątkowego nastroju w danym wnętrzu. Jest to możliwe do osiągnięcia poprzez zastosowanie oświetlenia, które świeci punktowo. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się więc stojące lampy podłogowe. Na rynku dostępne są takie, które świecą w jednym lub kilku kierunkach. Obie opcje będą dobrym wyborem – ważne bowiem jest, aby emitowały nie za dużo światła. Dzięki temu możliwe będzie podkreślenie jesiennego nastroju w salonie.

klasyczna lampa stojaca podlogowa z abazurem

Przykład zastosowania lampy z brązowym abażurem ze sklepu light-home.pl

Lampki stołowe do salonu w jesiennym nastroju

Kolejnym wariantem, który sprawdzi się w jesiennym pokoju dziennym, są niewielkie, ale funkcjonalne stołowe lampki nocne. Nie powinniśmy dać się zmylić ich nazwie, bowiem nadają się one nie tylko na szafkę nocną przy łóżku w sypialni. Równie ciekawie sprawdzą się na stoliku nocnym w salonie, w którym panuje jesienny klimat. Lampka stołowa sprawi, że wnętrze będzie oświetlone w sposób subtelny, nienachalny. Co więcej, tego rodzaju oświetlenie zazwyczaj oferuje możliwość zmiany kąta padania promieni świetlnych. Dzięki temu możemy oświetlić tę część pomieszczenia, którą chcemy.

Kinkiety pasujące do jesiennego klimatu w salonie

Salon to pomieszczenie, w którym z całą rodziną spędzamy wolny czas. Warto więc zadbać o to, aby znajdowała się w nim odpowiednia ilość źródeł światła – taka, która pozwoli na komfortowy odpoczynek wszystkim domownikom. 

Jednym z lepszych pomysłów na oświetlenie dodatkowe do salonu z jesiennym klimatem są praktyczne kinkiety klasyczne. Wariant ten sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy zostanie rozmieszczony w kilku różnych częściach pokoju dziennego. Wówczas możliwe będzie dobre doświetlenie całego pomieszczenia, w jednoczesnym zachowaniem przytulnego, nieco tajemniczego klimatu.

Zapoznaj się z artykułem umieszczonym na blogu sklepu light-home.pl na temat barw światła – czym się kierować przy wyborze i dowiedz się, jak podjąć najlepszą decyzję!

Jakie kolory lamp najlepiej sprawdzą się w pokoju dziennym z jesiennym klimatem?

Jesień to pora roku, w której wszechobecna zieleń ustępuje powoli żółciom, brązom i nieco przygaszonym czerwieniom. Wspomniane barwy powinny więc zagościć również na lampach w salonie z jesiennym klimatem. Poszczególne źródła światła mogą być w całości we wspomnianych barwach. Jednak równie fajnie będzie prezentować się to w przypadku, gdy przykładowo tylko abażur – lub jakikolwiek inny, pojedynczy element – wyróżni się innym kolorem.

W jakim wnętrzu, oprócz salonu, warto wprowadzić jesienny klimat?

Warto pamiętać, że jesienny klimat we wnętrzu sprawia, że pomieszczenie to jest niezwykle nastrojowe i przytulne. Sprawdzi się to więc nie tylko w salonie, ale również w każdym innym pokoju, w którym zależy nam na wyjątkowym klimacie. Szczególnie istotne jest zapewnienie odpowiedniego nastroju w sypialni, gdzie nie tylko śpimy, ale także spędzamy czas z najbliższymi osobami.