Kapitalizacja giełdy

0

Rynek akcji w Stanach Zjednoczonych znajduje się w ponad 18 miesięcznej konsolidacji. Przed czwartkowym wydarzeniem analiza techniczna wskazywała na większe prawdopodobieństwo wybicia, jednakże był to popyt tylko spekulacyjny.

Z najnowszych raportów funduszy lewarowanych, wynika, że wyprzedają akcje na potęgę. Powodów jest kilka. Po pierwsze jest bardzo drogo, po drugie zarządzający wiedzą iż bankom centralnym skończyła się amunicja, a do tego wszystkiego doszedł Brexit.

Na powyższym wykresie zobrazowano kapitalizacje giełdy NYSE na tle amerykańskim PKB. Aktualnie kapitalizacja giełdy wynosi powyżej 100% PKB, jesteśmy blisko szczytów z 2000 oraz 2007 roku, gdzie dana wartość wynosiła odpowiednio 124% oraz 120%.

Natomiast na wykresie tygodniowym S&P 500 niedźwiedziom udało się obronić opór 2075-2106. Aktualnie strona sprzedająca może zmierzać do ostatnich minimów z okolicy 1865 punktów.

Mateusz Groszek
Młodszy Analityk Rynków Finansowych

Czytaj również:  Klienci banków stawiają na płatności bezgotówkowe. W szybkim tempie rośnie popularność przelewów natychmiastowych