Kliniki AdDent – kolejna akwizycja Medicover Stomatologia

0

Medicover Stomatologia wzmocnił się o 12 nowych gabinetów stomatologicznych, trzy samodzielne pracownie RTG oraz blisko 55-osobowy zespół specjalistów – stomatologów, radiologów, higienistów i pracowników administracyjnych. To efekty ostatniej akwizycji, w wyniku której do firmy dołączyły trzy nowe marki – Profesjonalne Studio Stomatologii Addent Kraków, Addent Andrychów oraz 5dent Kraków. Kliniki wyspecjalizowane są w zakresie implantologii, protetyki i stomatologii estetycznej.

Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia
Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia

Kliniki Addent Kraków, Addent Andrychów oraz 5dent Kraków zapewniają pełen zakres usług stomatologicznych, posiadają przy tym szerokie doświadczenia w obszarze protetyki, implantologii, kompleksowych procedur implantologiczno-protetycznych oraz stomatologii estetycznej. Nowa inwestycja jest wyrazem realizacji strategii Medicover Stomatologia ukierunkowanej na zwiększenie dostępności do jakościowych usług stomatologicznych w południowej Polsce. Pozwoli ona na wzmocnienie naszej pozycji w Krakowie, ale również na rozszerzenie zasięgu działania o Andrychów – Addent jest w tym mieście wiodącą kliniką
-– mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Założycielem i właścicielem kliniki jest dr n. med. Tomasz Nowak, specjalista chirurgii stomatologicznej, dwukrotny laureat Platinum Preferred Award, przyznawanej najlepszym stomatologom, zajmującym się upowszechnianiem leczenia implantologicznego i mającym szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Implantologia to dziedzina, w którą od lat silnie inwestujemy – zarówno poprzez kształcenie personelu, jak i rozwój metod leczenia oraz zakup nowoczesnych technologii i sprzętu. W 2017 jako pierwszy gabinet w południowej Polsce wszczepiliśmy pacjentowi implant w systemie Replicate, czyli indywidualnie zaprojektowany implant z zastosowaniem systemu CAD/CAM
-– mówi dr n. med. Tomasz Nowak, założyciel Addent Kraków, Addent Andrychów oraz 5dent Kraków.

W zakresie prac protetycznych specjaliści Addent Kraków, Addent Andrychów i 5dent Kraków korzystają z technik CAD/CAM, które znacznie zwiększają jakość wykonywanych prac. W ramach leczenia protetycznego pacjenci mogą skorzystać zarówno z klasycznych koron i mostów, jaki i wysoce estetycznych koron i mostów pełnoceramicznych oraz odbudowy na implantach. Wysokie standardy oraz szerokość oferty w obszarze stomatologii estetycznej podyktowane są rosnącymi potrzebami pacjentów, którzy oprócz zdrowych zębów, oczekują również efektów wizualnych.

Czytaj również:  Nasze płace nie nadążają już za cenami mieszkań

Pacjenci mogą korzystać w naszych klinikach z wielu usług, które pomagają uzyskać piękny i naturalny uśmiech, m.in. z zabiegu wybielania zębów, wysoce estetycznego wypełnienia ubytków czy korekty dziąseł
-– mówi dr n. med. Tomasz Nowak.

W zakresie stomatologii estetycznej, nowy partner wzbogaci nasze portfolio o kompetencje w obszarze stomatologii anti-aging. To dziedzina, która skupia się na procesach starzeniowych uzębienia i całego uśmiechu. W ramach tzw. stomatologicznego liftingu twarzy, z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii i implanto-protetyki, możliwe jest odwrócenie wszystkich procesów patologicznych i uzyskanie efektu „podniesienia twarzy”
-– dodaje Wioletta Januszczyk.

Kliniki Addent Kraków, Addent Andrychów oraz 5dent Kraków wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny, m.in. mikroskopy, tomografy komputerowe 3D, młynek do zębów, który umożliwia wytworzenie własnopochodnego materiału kościozastępczego, systemy mechanicznego opracowywania kanałów w endodoncji.

W swojej codziennej praktyce nasi specjaliści sięgają zarówno po nowoczesne technologie, jak i innowacyjne rozwiązania. Korzystamy m.in. z możliwości, jakie daje piezochirurgia, czyli innowacyjna technika chirurgii kostnej, we wszystkich procedurach chirurgicznych pracujemy z osoczem bogatopłytkowym, co pozwala osiągnąć najlepsze wyniki gojenia. Przy zabiegach chirurgiczno-implantologicznych stawiamy na materiał własny pacjenta, dlatego używamy urządzenia Kometa BIO, pozwalającego wytworzyć materiał kościotwórczy z zębów własnych pacjenta
-– mówi dr n. med. Tomasz Nowak.

Przejęte kliniki zlokalizowane są w Krakowie przy ul. Walerego Eljasza Radzikowskiego 18(Addent Kraków) i przy ul. Józefa Mackiewicza 17 (5dent Kraków) oraz w Andrychowie przy ul. Krakowskiej 93 A (Addent Andrychów). Dzięki akwizycji firmę wzmocni 12 gabinetów dentystycznych, trzy samodzielne pracownie RTG oraz blisko 55-osobowy zespół specjalistów – stomatologów, radiologów, higienistów i pracowników administracyjnych.

To kolejny już zakup Medicover Stomatologia na przestrzeni ostatnich lat. Do tej pory do sieci dołączyła klinika Śmigiel Implant Master Clinic (2018), kompleks gabinetów Stoma-Dental (2018), jedno z najnowocześniejszych laboratoriów inżynierii dentystycznej w Polsce – Yellow-Med (2018), wrocławski Royal Dent (2018), Prestige Dent (2017) oraz DentaCare (2016).