Krystian Maciaszek dołączył do kancelarii DLA Piper

DLA Piper

Kancelaria DLA Piper z nowym counselem, rzecznikiem patentowym w praktyce ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii

Krystian Maciaszek DLA Piper
Krystian Maciaszek, DLA Piper; archiwum własne DLA Piper

Z początkiem grudnia br. do zespołu kancelarii DLA Piper dołączył rzecznik patentowy, radca prawny dr Krystian Maciaszek na stanowisko counsela w praktyce ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii.

Krystian Maciaszek specjalizuje się w doradztwie w zakresie ochrony własności intelektualnej. Głównym obszarem jego praktyki jest ochrona marki, tak w oparciu o zarejestrowane znaki towarowe, jak i zasady zwalczania nieuczciwej konkurencji, najczęściej na rynkach dóbr szybkozbywalnych i farmaceutycznym. Równie aktywnym polem jego działalności są sprawy dotyczące ochrony niezarejestrowanych i zarejestrowanych wzorów przemysłowych oraz praw autorskich. Posiada również doświadczenie w obszarze ochrony rozwiązań technologicznych w branży budowlanej i meblarskiej oraz odzieżowej. Krystian brał udział w projektach dotyczących naruszenia praw do oprogramowania komputerowego. Krystian reprezentuje klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, arbitrażowymi oraz EUIPO.

Jego ekspertyza jest ceniona przez środowisko i znajduje to odzwierciedlenie w przyznanych wyróżnieniach. Otrzymał wyróżnienia „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra” – rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Wolters Kluwer oraz „Zasłużony dla Samorządu Rzeczników Patentowych”. Przed dołączeniem do DLA Piper Krystian Maciaszek był m.in. partnerem w kancelarii Kulikowska i Kulikowski Intellectual Property Attorneys.

Ewa Kurowska-Tober
Ewa Kurowska-Tober – DLA Piper; archiwum własne DLA Piper

„Ekspertyza Krystiana Maciaszka jako rzecznika patentowego i bardzo cenionego eksperta w zakresie własności przemysłowej jest doskonałym uzupełnieniem kompetencji naszego zespołu. Jego wieloletnie i wieloaspektowe doświadczenie będzie procentować dla naszych klientów. DLA Piper to także świetne miejsce dla Krystiana do dalszego rozwoju zawodowego ze względu na nasze usieciowienie i klientów reprezentujących największe i najbardziej prestiżowe marki na świecie”, mówi Ewa Kurowska-Tober, Partner kierująca praktyką ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii.