Maszyny i urządzenia w uproszczonej procedurze od Raiffeisen Leasing

0
finanse

Od 2 listopada w Raiffeisen Leasing rozszerzył dostępność finansowania maszyn i urządzeń w uproszczonej procedurze. Klienci z segmentu mikroprzedsiębiorstw mogą dzięki temu wyleasingować sprzęt o wartości nawet do 250 tys. zł z ograniczeniem formalności i bez konieczności dostarczania dokumentów finansowych. To kolejny segment rynku, któremu Raiffeisen Leasing umożliwił pozyskanie finansowania minimalizując wymogi formalne.

 Uproszczona procedura w Raiffeisen Leasing stosowana jest między innymi dla samochodów osobowych, drobnych maszyn i urządzeń, a także w leasingu sprzętu IT. Od 2 listopada firma udostępniła taką możliwość również w zakresie finansowania maszyn i urządzeń o wyższych wartościach.

Procedura gwarantuje klientowi szybki proces kredytowy przy minimalnej liczbie dokumentów. Wniosek leasingowy został uproszczony – ograniczono liczbę danych do wpisania przez Klienta, a przy kwocie transakcji do 250 tysięcy PLN zlikwidowano konieczność dostarczenia dokumentów finansowych. Przy okazaniu ich kwota wnioskowania zwiększa się do 400 tys. zł. Oprócz wniosku wystarczy przedstawienie faktury proforma na zakup sprzętu, bądź specyfikacji technicznej przedmiotu.

Przedsiębiorcy oczekują od nas ograniczania formalności. Liczy się dla nich czas i efektywność działania – mówi Monika Ostaszewska, Menadżer Produktu w Raiffeisen Leasing. – Żeby dopasować się do tych potrzeb, w procedurach które wprowadzamy w kolejnych liniach biznesowych wymagamy tylko niezbędnych dokumentów. Widzimy, że stanowi to dla naszych klientów bardzo duże ułatwienie w codziennej pracy – dodaje ekspert.

Oferta uproszczonej procedury skierowana jest do mikro-przedsiębiorców zainteresowanych wyleasingowaniem nowych maszyn i urządzeń określanych przez Raiffeisen Leasing mianem tzw. „technologii preferowanych”, nabywanych u producenta bądź autoryzowanego sprzedawcy danej marki. Na liście znajdują się między innymi agregaty, obrabiarki do metali, maszyny do obróbki plastycznej, maszyny stosowanych w przetwórstwie rolno – spożywczym, sprężarki, maszyny stosowane w przemyśle chemicznym, urządzenia przemysłowe. Wniosek uproszczony jest dostępny dla transakcji ze wstępną opłatą leasingową na poziomie 10%.

Czytaj również:  Dlaczego transformacja cyfrowa powinna utrzymać dotychczasową dynamikę w 2020 r.?