Merit Invest SA planuje kolejne zakupy do portfela inwestycyjnego

0

MERIT INVEST SA, spółka której akcje notowane są na rynku NewConnect, zakończyła miesiąc maj dwoma ważnymi wydarzeniami. Przejęciem 40% udziałów w firmie zajmującej się sprzedażą podłóg drewnianych i drewnopodobnych – PS24 sp. z o.o., która jest właścicielem marki „Parkett Service” oraz porozumieniem inwestorów w sprawie wspólnego przedsięwzięcia i rozwoju marki Nyytli, co oznacza wolę przejęcia tej fińskiej, międzynarodowej marki meblarskiej. Do podjęcia współpracy miedzy podmiotami doszło za pośrednictwem Polsko-Fińskiej Izby Gospodarczej, która wspiera sektor MŚP w obu krajach. MERIT INVEST S.A. zamierza zakończyć transakcję zakupu 30% udziałów w fińskiej lub polskiej spółce posiadającej prawa do marki Nyytli przed 18 sierpnia 2017. Nyytli po wejściu inwestora finansowego i merytorycznego jakim będzie MERIT INVEST SA zamierza niezwłocznie wznowić produkcję łóżeczek dziecięcych i sprzedaż ich na wybranych międzynarodowych rynkach w Azji i Europie.

Flagowy produkt Nyytli – łóżko dziecięce Nyytli Uno, zaprojektowane przez fińskiego projektanta Ulfa Nygrena, jest nowoczesnym bardzo innowacyjnym, praktycznym i oszczędnym produktem dla kochających rodziców, którzy pragną komfortu dla swojego dziecka jak też dla siebie. Stanowi zmianę systemu myślenia o meblu, które przeznaczone jest dla dziecka od jego urodzenia do 12 roku życia. W podstawowej wersji posiada funkcjonalności czterech różnych mebli. Konstrukcja łóżka jest cały czas usprawniana w oparciu o doświadczenia obecnych użytkowników w Europie Zachodniej. Jego główną zaletą jest łatwość montażu – nie są do niego potrzebne żadne narzędzia i specjalne zdolności. Produkt jest dostarczany w poręcznej torbie, co ułatwia transport na każdym etapie dostawy. Jednocześnie na polu dotychczasowych doświadczeń, został zaprojektowany drugi innowacyjny produkt – Nyytli Dyyni. Jest to unikatowy ekliptyczny mebel, będący odpowiedzią na szaleństwa najmłodszych, spełniający jednocześnie podstawową rolę jaką jest siedzenie.

Czytaj również:  Premium RE Summit już w czerwcu w Warszawie

Poprzez swoje zaangażowanie kapitałowe w Nyytli, MERIT INVEST S.A., w krótkim czasie może stać się istotnym graczem, na międzynarodowych rynkach. Bardzo cenne w osiągnięciu tego celu jest doświadczenie fińskiej firmy w tworzeniu innowacyjnych projektów. Ulokowanie produkcji w Polsce, pozwoli Finom skutecznie konkurować pod względem ilościowym i jakościowym na rynku globalnym.