Moonlit Games wyda w tym roku 4 gry i zmierza na NewConnect

GPW (1)

Moonlit Games planuje przygotować i wydać w tym roku 4 gry:  Playerless: One Button Adventure, Deadliest Catch: The Game, Ignis: Duels Of Wizards oraz Thief Simulator: Mobile Edition. W marcu firma zadebiutuje także na giełdzie NewConnect.

Spółka ogłosiła premierę 4 tytułów na platformy PC, XBOX1, PS4, Switch oraz na smartfony  z systemem Android i iOS.

Wśród premier jest Deadliest Catch: The Game na PC. To symulator poławiania krabów, w którym gracze – jako kapitanowie statku – wyruszają na Morze Beringa. Poławianie krabów to niezwykle trudna profesja, o czym zapewne wiedzą fani programu „Najniebezpieczniejszy zawód świata”, emitowanego przez telewizję Discovery, który stanowi kanwę dla gry. Gracze muszą zmagać się tu ze sztormami, walką z czasem, mierzeniem złowionych sztuk i sukcesywnym zbijaniem fortuny. Premiera planowana jest na pierwszą połowę roku.

Thief Simulator: Mobile Edition na smartfony z systemem Android i iOS to gra, gdzie głównym bohaterem jest złodziej włamujący się do domów i wykradający z nich cenne przedmioty. Zadaniem gracza jest poprowadzenie jego „kariery” tak, by nigdy nie trafił  w ręce wymiaru sprawiedliwości. Gra to port istniejącego już hitu o tej samej nazwie na PC – Moonlit przygotowuje tę grę na licencji od PlayWay. Tytuł zadebiutuje w drugiej połowie roku.

Playerless: One Button Adventure na Android, iOS, PC to przygodowa gra logiczna, osadzona w świecie… innej gry. Bohaterowie zyskują tu własną świadomość, a gracze mogą korzystać tylko z jednego przycisku. W rozgrywce sztuczna inteligencja uformowała sektę,  a silnik gry to dosłownie prawdziwa maszyna. Premiera planowana jest na drugi kwartał 2019 roku. Kilka miesięcy później ukaże się wersja na Xbox1, PS4 oraz Nintendo Switch.

Ignis: Duels Of Wizards na PC, XBOX1, PS4 i Nintendo Switch to gra typu multiplayer,  w której gracze wcielają się w magów walczących na arenie. Grę wyróżnia unikatowa i autorska mechanika walki – gracze mają możliwość sterowania trajektorią każdego pocisku wypuszczanego przez ich postać. Zależnie od upodobań, mogą modyfikować parabole albo ręcznie zmieniać kierunek lotu. Premiera – drugi lub trzeci kwartał 2019.

Rok 2019 zapowiada się dla nas ekscytująco, jeśli chodzi o kalendarz wydawnictw. W planowanych tytułach upatruję duży potencjał komercyjny. Ich sukces sprzedażowy pomoże dalej rozwijać nasz model biznesowy. Dużą rolę odegra w tym też debiut na rynku NewConnect ocenia Michał Gardeła, CEO Moonlit S.A.